Метт Бейлі: “Кожен з нас приблизно знає, що робити в разі пожежі. Так само кожному варто розробити план власної цифрової безпеки”.

Світ
21 Липня 2021, 11:12

Люди культури й журналісти мають три найбільші загрози. Передусім йдеться про ризики переслідування в інтернеті, знущання та доксинг, а також будь-які атаки, що відбуваються після публікування певної інформації в мережі. З боку держави може йтися про стеження та правові чи позаправові дії.

Харасмент сьогодні став дуже поширеним, адже людям дуже легко когось образити в інтернеті. Особливо коли йдеться про десятки й сотні осіб, які тиснуть на когось за певне висловлювання чи публікацію, стверджує Метт Бейлі: “Це значно підважує свободу висловлювання, психологічно травмує особу, яка зазнає такого ставлення до себе та б’є по її відчуттю власної безпеки”.

Мішенями таких атак стають письменники, журналісти, жінки, представники ЛГБТ та етнічних і расових меншин. Харасмент диспропорційно більше заторкує тих, хто має найменше влади у своїх руках. 

“Доксинг, це коли в певної особи крадуть її ідентичність, шукають і опубліковують онлайн без її згоди приватну чи конфіденційну інформацію про неї. Таке трапляється доволі часто, зокрема такий хід застосовують проти жінок, коли атакують їхнє приватне життя. Це одна з технік, яку застосовують тролі, щоб серйозно залякати певну особу. Їхня мета полягає в тому, щоб об’єкт цькування відчував загрозу розкриття приватних відомостей про себе, тобто своїй безпеці”, – пояснює програмний директор.

 Читайте також: Звіт PEN America: нові назви для цензури, “цифровий колоніалізм” і неконтрольовані корпорації

 Погрози можуть залишатись в режимі онлайн, але не виключений і фізичний контакт із жертвою. В Україні доксинг не є широко популярним, однак в мережі легко знайти інформацію про способи залякування та як їх використовувати.

“Американський ПЕН усіляко заохочує людей висловлюватися, критикувати, скажімо, зловживання владою, не боятися говорити правду, навіть наражаючись на цькування чи застосування до себе сили. Проте ми також хочемо, щоб письменники, журналісти, активісти тощо були підготованими, могли планувати власні кроки в ситуаціях, у яких на них усіляко тиснуть”, – пояснив у розмові директор ПЕН-центру. 

У центрі намагаються знайомити із можливими онлайн-загрозами для журналістів, головне, каже Метт Бейлі – мати алгоритм дій: “Кожен з нас хоч приблизно знає, що робити в разі пожежі, землетрусу чи автомобільної аварії. Так само кожному варто розробити план власної цифрової безпеки”.