Минулого тижня три десятка журналістів, громадських активістів і місцевих мешканців на кілька годин заблокували роботи з масової вирубки дерев у центрі Сімферополя. Однак, комунальні служби продовжують знищувати зелені насадження. В середу о 10 ранку сімферопольці знову збираються, щоб захистити свої каштани.
На подію «Акція на захист зелених дерев на вулиці Горького» у Facebook зареєструвалося півсотні людей, приблизно стільки ж написали, що «можливо прийдуть». Публічні громадські заходи, організовані через соціальні мережі в інтернеті, – нове явище в Криму.
Попередня така акція, що пройшла 23 червня, зібрала лише три десятка осіб, однак, через участь у ній журналістів отримала значний розголос. Після цього мер міста Віктор Агєєв особисто взяв участь у посадці нових дерев замість зрубаних, запросивши на подію журналістів із державного телеканалу і провладних газет.
Нинішнього разу ініціативу виявили пересічні жителі Сімферополя, які скористалися можливостей соціальних мереж інтернету.
Акція на захист каштанової алеї на вулиці Горького триває зусиллями інтернет-активістів. Очікується, що на нову акцію прийде значно більше людей, ніж минулого разу. Разом з тим, інтернет-активісти кажуть, що акція є стихійною, а тому владу про неї офіційно не попереджають. Водночас, відомо, що готується звернення до депутатів Сімферопольської міськради з вимогою призупинити реконструкцію вулиці Горького, що супроводжується знищенням зелених насаджень, і провести публічні громадські слухання.
Ще однією особливістю протестів проти вирубки насаджень у центрі міста, місцеві оглядачі назвали участь у них людей різної національності і часом протилежних політичних поглядів.
Як повідомлялось, останнього часу соціальні мережі широко використовуються для організації так званих мовчазних акцій протестів у Білорусі.
Україна увійшла у п’ятірку країн, інтернет-користувачі яких найактивніше відвідують соціальні мережі.