Мешканці найбільших міст оцінили роботу мерів та рівень благоустрою – соцопитування

30 Березня 2016, 15:15

Мешканці Харкова найбільше задоволені діяльністю міського голови, а найменшу підтримку мер отримав від жителів Сєвєродонецька на Луганщині. Такі результати опитування громадської думки мешканців міст України на замовлення уряду Канади оприлюднив "Міжнародний республіканський інститут".

Роботою міського голови Харкова Геннадія Кернеса задоволені або частково задоволені 69% мешканців. Ще 23% так чи інакше незадоволені його діями. Також великий рівень підтримки отримали мери Львова Андрій Садовий (66%) та Тернополя Сергій Надал (64%).

У Сєвєродонецьку найнижчий рівень підтримки мера (до 16 лютого посаду обіймав Валентин Казаков) – 14% проти 63% незадоволених. В Ужгороді другий найнижчий показник підтримки міського голови (Богдан Андріїв) – 19%. Місто також стало єдиним в Україні, де ніхто з опитаних не висловив повну підтримку міському голові. Проти дій Андріїва виступили 69% мешканців, що є найвищим показником в Україні.

Роботою київського міського голови Віталія Кличка задоволені 40% мешканців, а 47% – ні.

Аналогічне опитування провели й щодо ставлення до роботи міськрад. Тут у лідерах опинилися знову Харків, а також Луцьк і Тернопіль. Серед "антилідерів" Сєвєродонецьк, Ужгород та Київ. Майже такі ж результати показало і опитування щодо ставлення до виконкомів рад.

Мешканців опитали також щодо ставлення до рівня забезпеченості міст в транспорті, освітленні, школах, дитсадках та догляді за вулицями. Окрім того, в опитуванні міститься інформація про активність мешканців міст, спрямованих на його покращення (прибирання вулиць або висадка дерев на громадських засадах). Загальними лідерами за цими показниками стали Вінниця Харків, Львів, Луцьк та Хмельницький. А от найактивніші громадяни у питанні покращення міста власними зусиллями проживають у Полтаві та Кіровограді.

Опитування провели з 20 січня до 8 лютого медотом особистого інтерв'ю серед понад 19 тис. мешканців 22 міст. Детальніше про результати за посиланням.

Нагадаємо, 26 жовтня 2015 року в Україні відбулися чергові вибори місцевої влади. 5 лютого Верховна Рада Рада дозволила містам та селам самостійно об'єднуватись.