Богдан Буткевич журналіст Тижня

«Мертвий півень» може вмерти

Культура
25 Жовтня 2011, 15:17

Цього літа прихильники команди, що бачили її виступи на фестивалях «ФортМісія» та «Захід», були шоковані, коли замість звичного складу «півнів» на сцену разом із вокалістом Міськом Барбарою вийшли нікому не відомі музиканти, значно молодші за нього. Жодних пояснень цій дивній ситуації до певного моменту не було, аж поки всі члени гурту, окрім вокаліста, не виcтупили з різкими заявами про глухий кут, в якому опинилася команда через особисте рішення пана Барбари набрати нових музикантів, навіть не обговоривши це зі своїми колегами. Тиждень спробував розібратися в ситуації, що склалася.  

Зіпсований телефон

«Те, чим і як швидко все закінчиться, залежить від того, що коїться в одній конкретній голові, – доволі жорстко прокоментував ситуацію один із засновників гурту, гітарист і водночас відомий журналіст Роман Чайка. – І як швидко фронтмен Місько Барбара, котрий всю цю бучу і здійняв, перестане «шифруватися» від решти гурту. Ми були справді дуже здивовані спробами на 23-му році існування такого справді рейдерського захоплення групи та її доробку. Який завжди, наголошую, був спільним. Тож наразі весь гурт в очікуванні, коли ж пан Барбара вийде з підпілля і таки поговорить з нами. Цікаво, що в нас було спочатку домовлено про зустріч ще до кінця вересня, але зараз вже кінець жовтня, а людина не відповідає ні по телефону, ні «електронкою», ні у Facebook».

Щоправда, сам пан Барбара заперечує, що з ним хтось зв'язувався, хоча й пояснювати причину своєї появи на сцені з новим складом гурту, він не бажання не виявив. «Хочу попросити вибачення у всіх наших шанувальників за таку ситуацію навколо гурту, – відповів Місько. – Відтоді, як усе це розпочалося, страшенно переживаю. Мені насправді дуже важко це коментувати, я в надто поганому психічному стані, щоб сказати щось адекватне. Хоча сам факт виходу цієї теми на люди є недотриманням журналістської етики з боку Романа Чайки. І взагалі зі мною ніхто на зв'язок не виходив й ні про що не говорив. Тому я нічого не можу казати про те, чим все закінчиться».

Інші члени гурту підтримують позицію пана Чайки. За їхніми словами, рішення Михайла Барбари вразило їх, особливо зважаючи на те, що в «Мертвого півня» навесні вийшов новий альбом, і якраз влітку – восени мав відбутися концертний тур на його підтримку. Зрозуміло, він уже зірваний.

Гроші та суд

Люди, близькі до гурту, з якими нам вдалося поспілкуватися, у приватних розмовах подейкують, що головним винуватцем цього непорозуміння є жінка пана Барбари, за сумісництвом – менеджер групи «Мертвий півень». Безпосередня ж причина банальна – гроші. Точніше, процент їхнього розподілу, що не дуже подобався цій пані, яка, власне, і натиснула на фронтмена, змусивши його піти на такі різкі та неоднозначні кроки.

Окрім цього, пліткують також і про те, що та сама пані постійно запевняла Міська, що «Мертвий півень» – це саме він, тому він має право робити те, що вважає за потрібне. «Думаю, що це, так би мовити, сімейне рішення родини фронтмена, в надрах якої й зародилася купа не зрозумілих решті гурту ідей», – делікатно зазначає Роман Чайка.  

Попри, здавалось би, таку безвихідь, судячи з настроїв однієї зі сторін конфлікту, все цілком може вирішитись у бік відродження класичного складу «Мертвого півня».

«Ми будемо справді раді зберегти гурт, – зазначає Роман Чайка. – Але це залежить від того, чи зможе переступити через власні амбіції одна людина. Врешті-решт, в родині, якою ми і досі вважаємо наш гурт, бувають і не такі сварки, тож, якщо Місько поведеться нормально, то все буде гаразд».

Наразі триває такий собі «період Троцького», тобто, ні війни, ні миру але армію розпускати не можна. Проте пан Чайка запевнив Тиждень, що «…якщо справа так і не вирішиться і дійде до нахабного захоплення спільної інтелектуальної власності, то змушені будемо звертатися до суду».

На жаль, спрогнозувати, чим закінчиться такий несподіваний та різкий конфлікт, не береться ніхто, навіть його діючі сторони. Залишається лише побажати музикантам гурту, доля якого небайдужа для багатьох українських меломанів, розважливості, поваги одне до одного та любові до своїх слухачів. Які все ж продовжують вірити у відродження легендарного складу не менш легендарної команди.