Меркель звинуватила Туреччину у використанні Інтерполу в корисливих цілях

21 Серпня 2017, 10:18

Канцлер Німеччини Ангела Меркель звинуватила Туреччину у зловживанні своїм членством в міжнародних організаціях, зокрема в Інтерполі. 

Зокрема, за допомогою Інтерполу Анкара добилася затримання в Іспанії німецького письменника Догана Акханли, якого випустили на свободу тільки після телефонної розмови глав МЗС Німеччини та Іспанії.

"Міжнародні організації не повинні використовуватися в цих цілях", – заявила Меркель 20 серпня, привітавши Акханли зі звільненням.

Сам Акханли вважає, що приводом для затримання стала критика турецького суспільства і держави в його творах.

"Туреччині це безумовно не подобається. Вони намагаються змусити мене замовкнути", – заявив він, додавши, що мовчати не має наміру.

Суд Мадрида звільнив письменника в 20 серпня, надавши Туреччині 40 днів, щоб обґрунтувати вимогу про екстрадицію Акханли. Після цього суд розгляне звернення Анкари і прийме остаточне рішення. 

Раніше в уряді Німеччини заявили, що президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган втручається у виборчий процес країни. Зокрема, його щодо бойкотування діаспорою партії ХДС під час виборів є втручанням у внутрішні справи іншої держави і розпалюванні ненависті.