Меркель запевнила Порошенка, що на саміті G20 “доля України без України вирішуватися не буде”

5 Липня 2017, 20:58

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель,у  якій співрозмовники обговорили ситуацію на Донбасі та скоординували позицію щодо реалізації Мінських домовленостей у контексті підготовки до саміту Великої Двадцятки у Гамбурзі і, зокрема, зустрічі лідерів Німеччини і Франції з Президентом Росії. Про це повідомила прес-служба глави держави.

Як зазначається, Меркель запевнила Порошенка, що під час зустрічі нічого щодо долі України без України вирішуватися не буде.

Сторони наголосили на пріоритетності виконання ключових безпекових вимог Мінських домовленостей. Вони висловили занепокоєння через постійне порушення російськими бойовиками режиму припинення вогню.

Читайте також: Українські обіцянки Макрона

Крім того, Порошенко наголосив на важливості звільнення українських заручників, які перебувають як в полоні бойовиків, так і на території Росії.

"Під час розмови було висловлено стурбованість через триваючі загрози безпеці спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ з боку російських бойовиків, а також намагання суттєво обмежити їхню діяльність на Донбасі", – ідеться в повдомленні.

Також Порошенко та Меркель наголосили на необхідності продовження контактів у Нормандському форматі з метою повернення Росії у логіку виконання Мінських домовленостей.

"Ангела Меркель також подякувала Президенту України за участь у європейській церемонії прощання з колишнім німецьким Канцлером Гельмутом Колем у Страсбурзі", – повідомила прес-служба.

Як повідомлялося, лідери Німеччини, Франції та Росії проведуть тристоронні переговори щодо ситуації на сході України під час саміту країн Великої двадцятки. Саміт G20 відбудеться 7-8 липня в Гамбурзі.