Меркель заявила, що “нормандський формат” себе виправдав і має тривати надалі

12 Квітня 2019, 18:11

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель у п’ятницю, 12 квітня завила, що вважає переговори щодо врегулювання ситуації на Донбасі в "нормандському форматі" (Україна, ФРН, Франція, РФ) такими, що виправдали себе, і їх необхідно продовжувати.

 

"Я вважаю, що цей формат себе виправдав … за цих надзвичайно складних умов, і я вважаю, що його потрібно продовжити", – сказала вона на спільному брифінгу з президентом України Петром Порошенком у п'ятницю в Берліні, відповідаючи на запитання про те, чи триватиме робота в "нормандському форматі".

 

Федеральний канцлер також наголосила, що переговори Тристоронньої контактної групи із врегулювання ситуації на Донбасі також мають тривати, адже вони не виключають інших переговорних майданчиків.

 

"Стосовно ж комбінації з Тристоронньої контактною групою, то я вважаю, що нам необхідно працювати далі в цьому форматі. Але він не є форматом, що виключає інші… Стосовно ж "нормандського формату"- ми тісно співпрацювали з США, але цей формат, у принципі, себе виправдав", – зазначила Меркель.

 

Нагадаємо, на спільній конференції з Меркель у п’ятницю президент України Петро Порошенко висловив переконання, що всі, хто слухав його телефонну розмову з кандидатом в президенти, шоуменом Володимиром Зеленським в ефірі програми "Право на владу" на телеканалі 1+1, зробили свої висновки і дали відповідну оцінку.

 

Також Порошенко заявив, що великоднє припинення вогню на Донбасі набуде сили 18 квітня за умови забезпечення його виконання з боку Російської Федерації. 

 

Також стало відомо, що Німеччина виділить понад 80 млн євро на допомогу переселенцям.

98