Меркель заявила про готовність Німеччини бути посередником у переговорах із КНДР

11 Вересня 2017, 11:54

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що ФРН готова до участі в переговорах з Північною Кореєю щодо ракетної та ядерної програми останньої. Про це вона розповіла в інтерв'ю виданню Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung, опублікованому 10 вересня.

"Якщо наша участь у перемовинах буде бажаною, я негайно дам згоду", – наголосила вона.

Також Меркель вказала на успішний досвід участі Німеччини в переговорах з Іраном щодо ядерної програми. Тоді ФРН виступала в переговорному процесі спільно з п'ятьма постійними країнами-членами Ради Безпеки ООН, що мають у ній право вето.

"Схожий формат, на мою думку, був би можливий і для залагодження конфлікту навколо Північної Кореї. Європі і особливо Німеччині слід бути готовими до того, щоб зробити в це дуже активний внесок", – додала Меркель.

Як повідомлялось, що у США запропонували законопроект пом'якшених санкцій щодо КНДР, згідно з якими, після чотириденних переговорів з Пекіном та Москвою було скасовано заморожування активів лідера КНДР Кім Чен Ина, що планувалося спочатку.

Раніше верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні заявила, що Євросоюз готовий ввести власні "автономні" санкції проти КНДР, щоб змусити країну вступити в діалог з міжнародною спільнотою про денуклеаризацію Корейського півострова.