Меркель визнала Гуайдо тимчасовим президентом Венесуели

4 Лютого 2019, 15:14

Канцлер Німеччини Ангела Меркель оголосила про визнання Берліном лідера опозиції у Венесуелі Хуана Гуайдо тимчасовим президентом країни. Про це повідомляє Deutsche Welle.

 

"До вчора не було оголошено про проведення нових вільних виборів. А тому зараз Гуайдо є особою, з якою ми про це розмовлятимемо і від якої ми очікуємо, що вона якнайшвидше ініціює виборчий процес", – зауважила вона.

 

Зокрема, канцлер ФРН відзначила, що з точки зору Берліна та багатьох європейських партнерів Гуайдо є "легітимним тимчасовим президентом" для виконання такого завдання.

 

Раніше президент Венесуели Ніколас Мадуро відхилив ультиматум європейських країн щодо призначення дострокових виборів президента, після того, як Гуайдо оголосив себе тимчасовим лідером країни.

 

Нагадаємо, 31 січня Європарламент визнав Хуана Гуайдо законним тимчасовим президентом Венесуели відповідно до Конституції країни.

 

29 січня Верховний суд Венесуели ухвалив рішення про замороження банківських рахунків та введення заборони на виїзд із республіки Гуайдо.

 

28 січня адміністрація США вирішила ввести санкції проти венесуельського державного нафтового концерну PdVSA.

 

Також військовий аташе Венесуели у Вашингтоні полковник Хосе Луїс Сілва у суботу, 26 січня, заявив про визнання Хуана Гуайдо легітимним президентом країни.

 

Раніше ЄС  закликав якомога швидше провести дострокові вибори у Венесуелі, в іншому випадку має намір визнати лідера опозиції в якості керівника країни.

 

Як повідомляли, 23 січня Гуайдо оголосив себе виконувачем обов'язків президента країни.  Зокрема, це відбулося у столиці країни Каракасі під час акції протесту проти чинного президента Ніколаса Мадуро.

 

Зокрема, масові акції протесту в країні почалися після того, як 21 січня в Каракасі група військових захотіла усунути від влади чинного президента Ніколаса Мадуро та закликала громадян  приєднатися до демонстрацій. Однак урядові війська придушили протест.