«Існує цілий ряд проблем з Україною. Безумовно йдеться тут і про Юлію Тимошенко, проте це не єдина тема», – сказала Меркель.
«У певний момент ми будемо дивитися, чи виконано (Україною – ред.) цілий ряд умов – йдеться загалом про верховенство права, захист прав людини, дотримання демократичних свобод та процедур – і чи створено передумови для укладення такої Угоди про асоціацію та її ратифікації, але спочатку для її підписання», – додала вона.
Разом з тим Меркель запевнила, що ЄС зацікавлений у зближенні з Україною. «Тому ми і надалі будемо заохочувати Україну виконувати необхідні для цього передумови», – сказала канцлер.
У свою чергу прем'єр-міністр Естонії Андрус Ансіп зазначив, що Україна є важливим партнером Європейського Союзу, тому угода про асоціацію все-таки має вступити в силу. Водночас він погодився, що перед Україною нині лежить ще "довгий шлях".
Ансіп також висловився за скасування візового режиму для України, Росії та інших країн Східноєвропейського партнерства, повідомляє інформагентство Reuters. Разом з тим він додав, що це не може статися негайно, оскільки для цього ще слід виконати "деякі дуже конкретні критерії".
До цих критеріїв належить, зокрема, запровадження біометричних паспортів, а також скасування реєстрації громадян ЄС, які приїздять до цих країн. "Ми хочемо однакових підходів", – підкреслив глава естонського уряду.
Як відомо, 10 грудня 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, в яких заявила про готовність підписати Угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту “Східного партнерства”, запланованого на листопад 2013 року, за умови прогресу у зміні виборчого законодавства, вирішенні проблеми вибіркового правосуддя та продовження реформ в рамках Порядку денного асоціації.