Меркель відреагувала на обвал турецької ліри

13 Серпня 2018, 16:59

Канцлер Німеччини Ангела Меркель повідомила, що Туреччина повинна забезпечити незалежність свого Центрального банку. Про це вона заявила під час прес-конференції у Берліні, передає Reuters.

 

За словами Меркель, Німеччина хоче бачити економічне процвітання Туреччини.

 

"Ніхто не зацікавлений у економічній дестабілізації в Туреччині. Але треба зробити все, щоб забезпечити незалежність Центрального банку", – наголосила канцлер.

 

Зазначається, що турецька ліра втратила 20% своєї вартості проти долара з п'ятниці після рішення США подвоїти тарифи на імпорт сталі та алюмінію.

 

Як повідомлялося, 13 серпня Центральний банк Турецької Республіки запровадив заходи на валютному ринку для порятунку ліри, яка побила рекорд падіння.

 

Згодом Міністерство внутрішніх справ Туреччини заявило про проведення необхідні правових заходів щодо публікацій у соціальних мережах на тему курсу долара, які створюють негативне сприйняття економіки країни.

 

Раніше президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган закликав громадян обмінювати долари і євро на турецьку ліру.

 

Нагадаємо, 1 серпня Міністерство фінансів США запровадило санкції проти турецького міністра внутрішніх справ Сулеймана Сойлу та керівника Мін'юсту Туреччини Абдулхамита Гюля через їхню роль у переслідуванні американського пастора Ендрю Брансона. 

 

29 липня президент США Дональд Трамп погрожував запровадити санкції щодо Туреччини, якщо Анкара не звільнить Брансона. Своєю чергою, президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що Анкара не відступатиме під натиском Вашингтону щодо арешту американського пастора Ендрю Брансона. 

 

Брансон був поміщений у в’язницю в Туреччині у жовтні 2016 року. Турецька влада стверджує, що він брав участь у русі проповідника Фетхуллаха Ґюлена, якого в Анкарі вважають причетним до організації спроби держперевороту. 

 

Крім того, 10 серпня президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив про подвоєння тарифів на сталь і алюміній Туреччини.