Меркель та Макрон анонсували оприлюднення дорожньої карти реформ Євросоюзу

16 Березня 2018, 22:51

Президент Франції Еммануель Макрон та канцлер Німеччини Ангела Меркель повідомили, що представлять план реформ Європейського союзу на саміті ЄС у червні. Про це вони заявили в п'ятницю, 16 березня, після переговорів у Парижі, повідомляє DW.

 

Як зазначається, лідери Франції та Німеччини заявили, що план реформ повинен протистояти викликам, які створює Brexit та зростання популізму в ЄС. Вони також засудили Росію за її роль в отруєнні екс-шпигуна Сєргєя Скріпаля та його дочки на території Великої Британії.

 

Крім того, Меркель привітала заклик Франції до сміливої реформи Єврозони.

 

"Щодо зміцнення економічного і валютного союзу, нам потрібно мати на увазі, що нам необхідно стабілізувати євро… У нашій спільній європейській політиці ми хочемо показати результати. Як європейці ми будемо непереможними, якщо залишимося єдиними", – наголосила вона.

 

Водночас Меркель та Макрон повідомили, що вони проведуть серію зустрічей з цілої низки напрямків напередодні саміту лідерів ЄС в червні.

 

"Від тепер і до червня ми будемо приділяти особливу увагу монетарному та фінансово-економічному союзу, міграції, обороні і торговельній політиці – всім основними напрямками", – сказав Макрон. "Ми запропонуємо чітку і амбітну дорожню карту у всіх цих сферах до червня", – зазначив Макрон.

 

Як повідомлялося, канцлер Німеччини Ангела Меркель та президент Франції Еммануель Макрон вирішили обговорити, якою буде правильна відповідь РФ у зв'язку з отруєнням колишнього шпигуна Сєргєя Скірпаля та його дочки на території Великої Британії. 

 

Нагадаємо, 5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

 

Зокрема раніше британське видання The Guardian повідомило, що слідство з розслідування інциденту з російським агентом Скріпалем і його дочкою в Солсбері вважає, що для їхнього отруєння був використаний нервово-паралітичний газ. Крім того, стало відомо, що Федеральна служба безпеки РФ раніше використовувала речовину, якою був отруєний колишній російський шпигун Сєргєй Скріпаль. Спецслужба Росії використала сильнодіючий синтетичний наркотик фентаніл, дія якого значно сильніше за дію героїну, під час штурму захопленого терористами театрального центру в Москві на Дубровці в 2002 році.  Експерт з питань хімічної зброї Хеміш де Бреттон-Гордон заявив, що нервово-паралітична речовина "Новачок" була виготовлена у російському місті Шихани (Саратівська область), де знаходиться військовий науково-дослідницький центр РФ. 

 

15 березня, стало відомо, що Велика Британія має намір відправити міжнародним експертам Організації із заборони хімічної зброї речовину, якою отруїли колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його дочку. Борис Джонсон сказав, що експерти в ОЗХЗ, яка базується в Нідерландах, матимуть змогу перевірити матеріали британських слідчих.