Меркель стала офіційним кандидатом у канцлери від ХДС і ХСС

6 Лютого 2017, 14:16

Чинна канцлерка ФРН Ангела Меркель стала єдиною кандидаткою в канцлери від блоку сестринських партій Християнсько-демократичний союз (ХДС) та Християнсько-соціальний союз (ХСС) на виборах до Бундестагу восени 2017 року.

На спільному засіданні президій партій у Мюнхені у понеділок, 6 лютого, лідер ХСС, прем'єр-міністр Баварії Горст Зеегофер заявив про підтримку його партією кандидатури Меркель, повідомили агентству dpa учасники засідання. Меркель, яка є лідеркою ХДС, оголосила про свою готовність балотуватися в канцлери учетверте в листопаді минулого року. У грудні партія ХДС переобрала Меркель своєю лідеркою та висунула кандидаткою в канцлери.

Упродовж 2015 та 2016 років Горст Зеегофер неодноразово критикував політику Ангели Меркель щодо біженців та вимагав встановлення верхньої межі кількості шукачів притулку та жорсткішого контролю кордонів. Однак згодом протиріччя між сестринськими партіями вдалося згладити. Меркель та Зеегофер мають представити 6 лютого передвиборчу програму блоку.

Нагадаємо, соціал-демократи кандидатом в канцлери висунули колишнього президента Європарламенту Мартіна Шульца. Заміна Зігмара Габріеля на Мартіна Шульца на чолі партії та в якості першого номера списку на виборах до Бундестагу призвела до стрімкого зростання рейтингу соціал-демократів.