Меркель: Результат „мінських домовленостей” розчаровує, але варто сідати за стіл переговорів знову й знову

7 Лютого 2015, 12:56

Потрібно сідати за стіл перегорів щонайменше в інтересах людей східної України, які постраждали від кризи. Про це заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель під час 51-ї Мюнхенської конференції з питань безпеки, передає спеціальний кореспондент "Українського тижня".

„Після вчорашніх переговорів (у Москві – Ред.) незрозуміло, чи будуть вони успішні. Але на наш з президентом Франції погляд, необхідно було спробувати. Щонайменше в інтересах людей східної України, які постраждали від кризи”, – заявила вона.

„Немає теоретичних гарантій, тільки сподівання на те, що пообіцяне нам буде виконане. Те, що ми бачимо в результаті мінських угод, дуже розчаровує. Президент Порошенко ішов на значний політичний ризик, прийнявши умови мінського меморандуму, і коли ВР голосувала за особливий статус для Донбасу, коли приймалися мінські угоди і лінію розмежування…”, – заявила вона.

Меркель впевнена, що потрібно бути дуже обережною в розмовах про гарантії (дотримання домовленостей – Ред.).

„Це залежить як від одної сторони, так і від партнера… Поки що наш досвід не дуже втішний. Але необхідна відповідь – пробувати знову і знову”, — вважає канцлер Німеччини.

Як повідомлялось, за результатами багатогодинних переговорів 6 лютого у Москві канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Франсуа Олланд та російський президент Владімір Путін домовилися про доопрацювання мінських домовленостей.

Читайте також: Хроніка "мирних переговорів": зустрічі, що не приносять результату

На думку міністра закордонних справ Павла Клімкіна, розрив дипломатичних відносин з РФ зірве "мирні переговори".

Як відомо, президент України Петро Порошенко прибув з робочим візитом до Німеччини, де він бере участь у роботі 51-ї Мюнхенської конференції з питань безпеки.

Очікується, що цього року подію відвідають близько двадцяти глав держав та урядів і близько шістдесяти міністрів закордонних справ і оборони. Серед інших, до Мюнхена прибудуть Канцлер Німеччини, президенти Фінляндії, Литви та Естонії, прем’єр-міністр Іраку, генеральний секретар НАТО, президент Європарламенту, керівник міжнародних справ у ЦК Компартії Китаю. Росію представить міністр закордонних справ Сєргєй Лавров.