Меркель привітала підписання угоди між Україною і Росією щодо транзиту газу

31 Грудня 2019, 15:36

Канцлер Німеччини Ангела Меркель привітала підписання Україною і Росією угоди про транзит газу. Про це у вівторок, 31 грудня, повідомляє прес-служба уряду Німеччини.

 

При цьому наголошується, що Меркель позитивно оцінила укладення Україною та Росією угоди.

 

"Я рада, що переговори щодо транзиту російського газу через Україну успішно завершилися. Продовження транзиту газу через Україну з 1 січня 2020 року – позитивний і важливий сигнал для забезпечення безпеки європейських газових поставок", – зазначила канцлер.

 

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський пізно ввечері 30 грудня повідомив, що Україна підписала контракт з російським "Газпромом" на транзит газу на п’ять років з можливим пролонгуванням ще на десять років.

 

Нагадаємо, 30 грудня Кабінет міністрів дозволив НАК "Нафтогаз України" підписати з російським Газпромом угоду про врегулювання існуючих газових спорів та договір про надання послуги з організації транспортування природного газу.

 

Того самого дня глава "Оператора Газотранспортної системи України" Сергій Макогон заявив, що чотириденний переговорний марафон з "Газпромом" завершився.

 

Остаточної домовленості з принципових позицій щодо транзиту російського газу по території України було досягнуто представниками Єврокомісії, України і РФ  на переговорах у Мінську 20 грудня.