Меркель передала британській розвідці дані про Путіна та ситуацію в Україні – The Times

24 Грудня 2015, 09:41

Канцлер ФРН Ангела Меркель у жовтні надала британській розвідці дані про президента РФ Владіміра Путіна, а також про стан справ в Україні. Про це повідомила британська газета The Times.

Як зазначається, секретна зустріч відбулася в Чекерсі – заміській резиденції прем'єр-міністра Великої Британії Девіда Кемерона – за участю самого прем'єра, а також представників таких британських спецслужб, як MI5 (контррозвідка), MI6 (зовнішня розвідка) і GCHQ (радіоелектронна розвідка та забезпечення безпеки інформації уряду і армії).

Британська сторона передала Меркель відомості про погрози з боку угруповання "Ісламська держава", зазначає видання.

"У відповідь німецький лідер поділилася інформацією з главами MI5, MI6 і GCHQ про президента РФ Путіна, нестабільність в Україні та про ситуацію в Криму", – пише газета.

Видання підкреслює, що подібний обмін розвідданими між двома країнами є рідкісним, і нагадує, що ФРН не є членом так званого альянсу спецслужб "5 очей", куди входять США, Великобританія, Канада, Австралія і Нова Зеландія.

Нагадаємо, Меркель відхилила запит Сполучених Штатів про надання додаткової військової допомоги у боротьбі проти Ісламської держави.