Меркель нагадала Росії, що Холодна війна завершилася

27 Листопада 2013, 18:52

"Ми надали Україні запрошення у рамках "Східного партнерства". Запрошуватимемо і надалі", сказала вона, коментуючи рішення керівництва України заморозити підписання угоди про асоціацію з ЄС на прийдешньому саміті.

Цього четверга Меркель вирушить на саміт "Східного партнерства" у Вільнюсі. За даними інформаційної агенції dpa, у рамках її візиту запланована також зустріч з українським президентом Януковичем.

З огляду на рішення Києва, Меркель вказала на "структурні проблеми" у відносинах з Росією, подолати які спробує, вочевидь, вже наступний уряд Німеччини.

"Наближення до Європи досі завжди сприймалося як відмежування від Росії", – каже вона.

На її думку, слід припинити мислити категоріями "або ви з нами – або проти нас". "Холодна війна закінчилася. Країни мають ухвалювати свої рішення добровільно", – зазначила Меркель.

При цьому канцлер запевнила, що Німеччина має великий інтерес до Росії як до стратегічного партнера.

Нагадаємо, 21 листопада Кабінет міністрів призупинив процес підготовки до укладання угоди про асоціацію з ЄС. Виступаючи на наступний день у Верховній Раді, Азаров запевнив, що призупинення підписання угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі з Євросоюзом зумовлене критичною ситуацією в економіці України та необхідністю відновлення активної торгівлі з Росією.

Згодом прем’єр-мінстр Микола Азаров розповів, що відкласти підписання угоди України про асоціацію з Євросоюзом вимагала Росія.