Меркель може пов’язати відповідь Росії на отруєння Навального з «Північним потоком-2» – Bloomberg

7 Вересня 2020, 14:44

Німецька канцлерка Анґела Меркель готова пов'язати газопровід «Північний потік-2» з відповіддю Росії на отруєння опозиціонера Алєксєя Навального. Про це заявив речник уряду Німеччини Штеффен Зайберт, передає Bloomberg у понеділок, 7 вересня.

 

Меркель підтримує заяви міністра закордонних справ Гайко Мааса, який заявив про можливу зміну позиції Берліна щодо підтримки «Північного потоку-2». Водночас, визначати, які наслідки для газопроводу буде мати інцидент з Навальним, поки зарано.

 

Видання зазначає, що це зміна в позиції Меркель, яка наприкінці серпня стверджувала, що «Північний потік-2» має бути добудований, а отруєння Навального розглядатиметься окремо.

 

Зауважимо: 20 серпня Навального госпіталізували з отруєнням. Йому стало зле під час польоту з Томська до Москви. Літак екстрено сів в Омську. Лікарі Омської лікарні, де перебував  Навальний, не дозволяли вивозити його на лікування до Німеччини. Тим не менш, 22 серпня Навального доправили до Берліна. Нині Навальний перебуває у клініці «Шаріте».

 

2 вересня стало відомо, що спецлабораторія збройних сил Німеччини встановила: Навальний був отруєний речовиною групи «Новічок».