Меркель і Олланд не виключили обговорення нових санкцій проти Росії через Сирію

20 Жовтня 2016, 09:18

Канцлер Німеччини Ангела Меркель та президент Франції Франсуа Олланд не виключають можливості обговорення антиросійських санкцій під час майбутнього саміту Європейського Союзу.

Про це вони заявили в ніч на четвер, 20 жовтня, під час спільної прес-конференції в Берліні після зустрічі глав держав в "нормандському форматі".

Канцлер ФРН зазначила, що тристоронні переговори лідерів РФ, ФРН і Франції щодо Сирії "були жорсткими і важкими". Канцлер Німеччини також назвала нелюдськими бомбардування Алеппо з боку Москви і Дамаска.

Меркель заявила, що для того, щоб налагодити поставки гумпомощі в Алеппо необхідно перемир'я і додала, що "над цим працюватимуть міністри закордонних справ".

Також канцлер зазначила, що Росія повинна чинити тиск на президента Сирії Башара Асада, щоб забезпечити безпеку мирного населення в Алеппо і поклала відповідальність за початок процесу політичного врегулювання в Сирії на Москву.

У свою чергу, говорячи про можливість обговорення питання санкцій проти РФ, Олланд зазначив, що "повинні бути розглянуті всі можливості".

"Все, що може бути сприйнято (Росією – ред.) як загроза, може бути корисним", – підкреслив він.

Французький президент заявив, що розцінює те, що відбувається зараз в сирійському Аллепо як "справжній військовий злочин" і підкреслив, що зараз перш за все необхідно припинити бомбардування Алеппо з боку сирійського режиму і російської авіації

При цьому він підкреслив, що міжнародний тиск на сирійський режим і тих, хто його підтримує, буде продовжено.

Як повідомлялося, зранку 18 жовтня РФ заявила про призупинення авіаударів по Алеппо. Паузу планують витримати 20 жовтня з 8:00 до 16:00. Згодом паузу вирішили продовжити на три години.

У США рішення РФ про "гуманітарну паузу" в Алеппо назвали запізнілим. ООН заявила, що вітає будь-яку паузу у військових діях в Алеппо. 

Зазначимо, Рада Федерації Росії 12 жовтня схвалила безстрокову воєнну інтервенцію в Сирію.