Київська мерія визначила мешканців столиці, які найчастіше зверталися зі скаргами на «гарячу лінію» мерії. Переможцем конкурсу «Найактивніший киянин», який проводився вперше і тривав цілий рік, став 19-річний мешканець Дніпровського району: за рік він направив на гарячу лінію КМДА 15-51 1275 скарг.
За це влада нагородила його смартфоном, вартість якого на ринку – близько 3 тис. грн.
«Я звертався до контакт-центру ще до початку конкурсу, і на мої заявки завжди реагували комслужби. А потім я зрозумів, що це стало для мене хобі на все життя – адже я роблю корисну справу для суспільства. Залишав заявки в колл-центр кілька разів на день, писав їм на сайт. Найчастіше звертався з питань вуличного освітлення, розмитого схилу поблизу Русанівського каналу, ремонту світлофорів і нанесення розмітки на вул. Флоренції», – розповів Богдан.
За його словами, розгляд скарги залежить від дисципліни виконавця.
«Комунальні служби реагували протягом декількох днів. А бувало, що реакції чекав кілька місяців. Доводилося по одному і тому ж питанню звертатися кілька разів. Після чого я почав не тільки аргументувати, чому владі потрібно швидко вирішити ту чи іншу проблему, а й розписував санкції від вищих органів у разі невиконання заявки. Допомагає» – зазначив Богдан.
Друге місце отримав житель Подільського району Олег Ділендик, який залишив 300 скарг: з фотодоказами і докладним описом проблеми.
Третє місце посів житель Солом'янського району Сергій Сібель: він залишив понад 600 заявок, але не таких докладних.
«Завдяки моїм заявкам в будинку на всіх поверхах з'явилося освітлення. За рік подачі заявок я зрозумів, що узагальнювати кілька проблем в одну не варто: адже не факт, що будуть виконані», – заявив Сібель.
Кияни, які отримали друге та третє місця також отримали в подарунок від влади мобільні телефони.
За час конкурсу, який тривав рік, в кол-центрі зареєстрували понад півмільйона звернень від 150 450 скаржників (жінок – 69,3%, чоловіків – 30,7%).
Найчастіше телефонували на гарячу лінію КМДА 15-51 (більше 466 тис. звернень), решта скарг надійшли через Інтернет і мобільні додатки.
«В день наші співробітники реєструють близько 2-2,5 тис. звернень. Найчастіше зверталися з проблемами ЖКГ (більше 70%), транспорту та дорожнього господарства, а також МАФів. Але городяни не тільки скаржилися, але й залишили більше 10 тис. цікавих пропозицій щодо того, як оптимізувати роботу київської влади. Після того як ми оголосили конкурс, звернення стали якіснішіми – з конкретними адресами і фотофіксацією. За період конкурсу 84% заявок були успішно виконані», – розповіла директор КБУ "Контактний центр Києва" Лариса Жукова.