«Неприпустимо, що такий журнал було рекомендовано Міністерством освіти для передплати у всіх школах України. Неприпустимо, щоб такий журнал читали діти, тому що це – знущання над дітьми, що вони повинні читати таке про Галичину. «Галичани – це другий сорт, галичани це люди, нездатні мислити, це люди, які сидять на селі, вирощують картоплю» – от таке враження формується про Західну Україну відповідно до цього журналу», – сказав Косів.
Він додав, що мерія буде звертатися з роз'ясненнями до Міносвіти про походження цього журналу і про рубрики, які є в журналі.
Також мер Львова Андрій Садовий доручив управлінню освіти Львова вивчити ситуацію з передплатою журналу «Щедрику-Ведрику».
Як повідомлялось, у цьому журналі, рекомендованому Міносвіти і науки до передплати для всіх українських шкіл, галичан подано як селян, які не здатні на значні досягнення і мислять за принципом «на хлопський розум».
«Існування галичанина зав'язане на селі і у нього, відповідно, селянське мислення – «на хлопський розум». У п'ятницю обласні центри на третину порожніють, люди роз'їжджаються по області, для того, щоб у понеділок наповнитися жителями сіл і містечок, «затарених» бульбою, буряком, яйцями, молоком і всім, що допомагає виживати в західноукраїнському неіндустріальному місті», – сказано в статті.
Також автор матеріалу стверджував, що, навіть одержавши вищу освіту, галичанин не може розраховувати на хорошу роботу, оскільки такої у Галичині, на його думку, немає.
«Максимум, про що може мріяти галичанин з вищою освітою у рідному місті – це робота клерком у регіональній філії великої компанії або банку. Не буває галичан-космонавтів, конструкторів, олігархів і великих політиків», – стверджує автор.
Нагадаємо, міністр освіти, науки, молоді та спорту Дмитро Табачник раніше у своїх наукових роботах негативно висловлювався про мешканців Галичини.