Мережею шириться фейк про створення “тюркської армії”

Світ
28 Липня 2021, 17:36

28 липня почали з’являтись новини про перемовини між Туреччиною та Азербайджаном про створення спільної тюркської армії, пояснюючи це словами “один народ – одна армія”. 

Зокрема, про це писало російське видання Sputnik, НСН, а Росбалт взагалі пише про «Об'єднану армію тюркського світу – Євразійські військові сили» між Туреччиною, Азербайджаном, Киргизією і Монголією і “навмисний витік інформації з боку Туреччини”. Видання посилається на азербайджанський мілітарний портал Armiya.az, однак на згадуваному ресурсі за таким запитом новин немає.

Також новину про можливу домовленість поширило азербайджанське видання Minval.az, однак потім інформацію оновили і зазначили, що Мустафа Шентоп спростував поширювані заяви про створення спільної армії. “Поки проводяться тільки спільні навчання двох країн”, – пише в новині.

У червні 2021 дійсно стартували спільні тактичні навчання турецьких та азербайджанських військових з бойовою стрільбою “Мустафа Кемаль Ататюрк-2021”. Про це повідомляло Міноборони Азербайджану на офіційному сайті.

Новину про тюркську армію поширили і ряд українських видань із посиланням на азербайджанський новинний ресурс Oxu.Az.

Тиждень зв’язався із Озґюром Унлюхисарджиклі, директором офісу Німецького фонду Маршалла в Анкарі. Він зазначив, що не чув про обговорення такої ініціативи: “Я не бачив цю новину в жодному турецькому випуску новин або відомій міжнародній газеті, тому я не можу це коментувати”.

Читайте такожБойові дії в Нагірному Карабаху. Кулеба озвучив позицію України щодо конфлікту