Павло Солодько журналіст

Мер України

23 Травня 2008, 00:00

 

 

 

Моя колега Леся Падалка – як і я, вона теж «понаїхала» до Києва – підкинула чудову ідею: мера столиці повинна обирати вся Україна. «Я тут працюю, квартплату плачу киянам, п’ю, їм, лікуюся, смічу, знову ж таки, – каже Леся. – І що, після цього не маю права обирати ватажка громади?» Я підпишуся під кожним її словом.
 
Врешті-решт, маємо ж ми право хоча б на якусь сатисфакцію після двох місяців випробування білбордами, листівками та іншою виборчою маячнею. Де бюлетень, в якому можна з чистою душею висловити свою позицію – «В сортах лайна не розбираюся»? Або навіть проголосувати за когось. Точно не за Черновецького, який мріє запровадити для нас «арбайтс карти».
 
Разом із Лесею і мною в Києві працюють ще мільйон трудових мігрантів. Загалом же, в столиці й околицях мешкають не менше чотирьох мільйонів потенційних виборців. Але реєстрацію мають лише 2,5 млн, з яких більше півмільйона – це політично зрілі й дисципліновані пенсіонери. Голосуватимуть вони тільки за свого кандидата – і мером Києва так і залишатиметься Леонід Черновецький. Він правильно вибрав свою «електоральну нішу». Тому єдиний вихід – дозволити вибирати міського голову столиці всім без винятку громадянам України.
 
Скажете, це маячня? А в Лондоні, між іншим, брати участь у виборах мера може кожен громадянин королівства, Британської співдружності або Євросоюзу. Єдина умова – зареєструватися в місцевих списках виборців за два тижні до голосування. У нас же ця процедура можлива хіба що через суд, тому тривала й складна.
 
Право обирати мера Києва всім українцям дозволить раз і назавжди покінчити з черновецькими й сприятиме «консолідації нації», про яку так багато говорять. Чи не кожна сім’я в країні делегувала до столиці годувальника – а той уже їй підкаже, за кого краще голосувати. А спробуй нагодуй продуктовими пакетами всю нашу неньку – гречки не вистачить! Навіть міфічна  «російська система підкупу виборців «Вавілон», якою нас цього тижня почала лякати СБУ, не допоможе.
 
Черновецький, звичайно, на таке не погодиться, навіть якщо й уже двічі обмовився «за Фрейдом» – «я, як мер усієї України…» Але ж це рішення залежить не від нього, а від Верховної Ради. Внести відповідні зміни до закону про місцеві вибори – й усе. Якщо, звичайно, хтось у тій Раді хоче всерйоз боротися з черновецькими.