Мер Сум популярно пояснив, чому Тимошенко не можна ув’язнювати

17 Жовтня 2011, 22:11

З самого початку Геннадій Мінаєв зазначив, що його важко запідозрити, а тим паче звинуватити у симпатії  до БЮТ і, зокрема до Юлії Тимошенко, але:

«Те, що порушено кримінальну справу стосовно колишнього прем'єр-міністра України Ю.Тимошенко за перевищення повноважень при підписанні міжнародних газових угод, причому між господарюючими суб'єктами, – це неправильно. Були використані при цьому директиви Кабінету Міністрів чи директиви прем'єр-міністра – не суть важливо. Якщо Тимошенко засудили за це, то жоден чиновник в Україні не буде приймати самостійних рішень і брати на себе відповідальність. Доведеться всі рішення для всіх рівнів приймати Президентові України особисто, аж до того, на якій вулиці в Сумах спочатку капітально ремонтувати дорогу – на проспекті Лушпи чи на вулиці Харківській», – зазначив Мінаєв.

Він вважає, що Тимошенко «має нести політичну відповідальність за свою діяльність на посаді Прем'єр-міністра України, яку вона вже понесла, зокрема не ставши Президентом України».

«Де гарантія, що чинний Президент у майбутньому не потрапить в таку ж ситуацію, наприклад, із Харківськими угодами? За що засудили Тимошенко? Хоч убий – не розумію. За прийняте рішення? Так Ющенко треба судити, а не Тимошенко. За те, що на міждержавному рівні до Нового Року (2009) не були підготовлені домовленості, які просто б технічно підписали прем'єр-міністри і керівники газових концернів. Це ж і є робота Президента країни», – пише Мінаєв.

Також мер Сум згадав 4 січня 2009, коли рано вранці прийшла урядова телеграма з вимогою скоротити споживання газу, у той час як вночі було до -23° С, а в Суджі росіяни повністю закрили засувки на магістральних газогонах.

Мінаєв назвав «героїзмом» реверсне прокачування газу в той час по ГТС України без аварій і газодинамічних ударів.

«Реверс?! Це неможливо! Ніхто ніколи за всю історію не працював у реверсному режимі ГТС! Хто і коли писав алгоритм переведення всієї ГТС Україна в реверс? На реверс немає навіть регламентів! А якщо є, то їх ніхто ніколи не вивчав і на практиці не використовував. Це неможливо!… Диво! За 36 годин після надходження команди, майже «вручну», засувками, газовики налаштувалися! Без аварій та газодинамічних ударів! Герої України, мінімум! ГТС працює в реверсі – реально, не фантастика!», – пояснив Мінаєв, додавши, що пише про це, як фахівець, який Сумському конструкторському бюро ТКМ (турбокомпресорних машин) ВНІІкомпрессомаш СМНВО ім. Фрунзе інженером-механіком-дослідником.

«Я «читав» ГПА (газоперекачувальні агрегати) для компресорних станцій, газліфтних станції, станції сайклінг-процесу і т.д. і т.п. Я балансував ротори на унікальному німецькому обладнанні Schenk, а не «дрібному» на тросах. Розраховував, вимірював, проектував і робив багато, багато іншого. Я знаю, що таке ГТС (газотранспортна система) України і ГТС «Уренгой – Помари – Ужгород», зокрема», – пояснив мер Сум.

«Країна справді була на межі «льодовикового періоду»! Що було робити Тимошенко? Не їхати в Москву? Не змушувати Дубину підписувати контракти? Нам добре зараз розмірковувати! А тоді? Треба було їхати! Тільки це мав робити Президент! І не 19 січня 2009 року, а 29-30 грудня 2008 року, як мінімум. Він не зробив цього. Зробила це вона. Ціна? Ваша дитина вмирає, Ви будете запитувати про те, скільки коштують ліки, які сказав Вам терміново привезти лікар?! Тим більше, що в «аптеці» Газпрому ці ліки продають усім по одній ціні? Вашій дитині жити залишилося дві доби, Ви будете випрошувати знижку? Аналогія і алегорія – повна…», – пояснив Мінаєв

Він вважає, що «Юлю треба випустити».

«Те, що вона сидить – неправильно, не справедливо», – резюмував мер Сум.

Нагадаємо, 11 жовтня Печерський суд визнав екс-прем’єра Тимошенко винною у перевищенні службових повноважень при підписанні газових контрактів з Росією у 2009 році. Суд засудив екс-прем’єра до семи років ув'язнення з позбавленням права обіймати посади у владі на три роки. Окрім того,  суд зобов’язав Тимошенко відшкодувати збитки, завдані НАК "Нафтогаз" в повному обсязі, а саме – 1,5 мільярди гривень.