Мер Львова пояснив, чому 22 червня пройшло мирно

23 Червня 2011, 09:31

«Нема провокаторів і нема сутичок. Сьогодні (середу – ред.) львів’яни мали можливість спокійно молитися і віддати шану тим, хто був невинно замордований. Сьогодні ми молились на подвір’ї тюрми на Лонського, де 70 років тому назад відкрилися двері і мешканці міста Львова с жахом побачили тисячі тіл невинно убієнних, коли відійшла радянська армія. Взагалі Львів пережив шалені жернова – з одного боку сталінські, з іншого боку гітлерівські. Тому треба молитися і треба просити прощення – це те, що ми сьогодні можемо зробити», – заявив мер Львова.

Садовий переконаний, що провокатори, які спровокували сутички у Львові на День перемоги 9 травня, побоялися повторення тих подій.

«Я думаю це страх тих, хто робив провокації 9 травня – вони зрозуміли, що такого більше їм ніхто не простить. Львів – це є мирне місто, це є місто молитви, це є найбільше україномовне місто світу, тому мені важливо, щоб ми показували приклад. І сьогодні громада була єдиною – і всі громадські організації міста, політики, політичні партії, сьогодні всі були разом. Не було впливу зовні – і не було проблем» – вважає Львівський міський голова.

Садовий зазначив, що 22 червня громадська безпека у Львові було організована на належному рівні  і, що на сьогодні немає вже сумнівів – події 9 травня були спровоковані і цим скористались недруги України.

«Сьогодні вже є чітко зрозуміло, що провокації у Львові були сплановані і цими провокаціями прекрасно скористалися наші недруги за кордоном, які показували Україну в дуже поганому світлі, зауважу – не Львів, Україну, тому програла Україна. І мені приємно, що державна влада це зрозуміла і сьогодні ми маємо спокій» – наголосив Садовий.

Нагадаємо, у Львівській обласній міліції також заявили, що 22 червня у Львові під час проведення заходів пам`яті жертв війни минув без порушень громадського порядку.

Позначки: