«Казначейство, користуючись фінансовими ресурсами територіальної громади, не несе ніякої відповідальності за зволікання. Вони не фіксують точної дати фінансових зобов'язань: минає місяць, необхідно міняти документи і так далі, знову потрібно починати все з порожнього листа..», – сказав мер.
Він підкреслив, що закон повинен виконуватися всіма і всюди. «А якщо сьогодні казначейство не підписує акт звірки, що вони не виконали зобов'язання, то це вже винна не реформа, а винен нігілізм до виконання закону», – підкреслив Лук'янченко.
«Така відповідальність, як у мене перед ними, така повинна бути відповідальність перед нами з виконання зобов'язань. Що таке казначейство? Це магазин з продажу грошей, як і банк, і магазин з продажу грошових операцій. Мають бути правила гри», – додав він.
За словами мера, минулого тижня Донецьк зміг проплатити паливно-мастильні матеріали у сумі 4 мільйони гривень, забезпечивши таким чином свої комунальні підприємства.
«Але ситуація залишається складною. Найкритичніша ситуація – в управлінні капітального будівництва», – констатував Лук'янченко.
Нагадаємо, на початку липня голова Донецької обласної ради Андрій Федорук заявив, що понад півмільярда гривень зависло по Донецькій області на рахунках Держказначейства. Неодноразово про проблеми заявляв і Донецький міський голова.
Напередодні про блокування коштів Держказначейством заявив і голова Луганської ОДА.
Загалом останнім часом влада дев’яти міст поскаржилася на блокування коштів Держказначейством.
Івано-Франківськ започаткував акцію мирного "вибивання" грошей з казначейства. Згодом до акції приєднались інші міста.
Водночас прем'єр-міністр Микола Азаров визнав наявність блокувань Державним казначейством коштів в низці областей України і пояснює їх складною економічною ситуацією.
Нагадаємо, Державне казначейство України очолює вихідець з Донеччини – Сергій Харченко.