Мер Донецька заперечує, що школярів міста змушують прославляти у творах Януковича з Ахметовим

7 Серпня 2012, 15:46

«Я думаю, що тут чергова "качка". З однієї простої причини, що діти пішли на канікули вже давним-давно, вчителі – у відпустках, і ніхто нікому ніяких рекомендацій не давав» – сказав Лук'янченко.

На питання, порекомендував би він розповідати школярам на уроці про Ахметова і Януковича, мер сказав: «Я думаю, що питання ви задали некоректне, і завжди про тих, що сьогодні живуть поруч з нами, складніше говорити. Краще говорити про тих, кого з нами немає».

За його словами, дітям на уроках в Донецьку можна розповідати про тих людей, чиї портрети були виставлені у Центрі слов'янської культури під час святкування 80-річчя Донецької області. «Я думаю було б не соромно, якщо хтось із наших учнів розповів про своїх дідусів, бабусь, тих, хто прославили наш край, нашу країну. Це теж не соромно буде і, напевно, менш пафосно, тому що сьогодні, на жаль, інтелект до власної історії, до свого міста, до свого краю, він нижчий, ніж у дітей раніше», – сказав він.

На його думку, «педагоги правильно вибрали тему першого уроку» в школах міста, присвятивши її 80-річчю Донецької області. 

Нагадаємо, раніше один з координаторів руху "Ми – європейці" Євген Іхельзон повідомив, що у донецьких школах дітям задають завдання – писати та розповідати позитивні оповідання про президента Віктора Януковича та депутата і олігарха Ріната Ахметова. .