Відповідну заяву оприлюднила прес-служба Чернівецької міськради.
Зокрема, у зверненні мер зазначає, що «шанує професійну, згуртовану журналістську спільноту Буковини і вважає журналістів партнерами влади у вирішенні нагальних проблем нашої громади».
Окрім цього, він стверджує, що заяви про утиски свободи слова в Чернівцях, що з’явилися у ЗМІ раніше, є «політичними технологіями окремих осіб».
«Вважаю, що заява про утиски свободи слова з боку Чернівецького міського голови стала одним із елементів політичної технології окремих осіб, за вказівкою яких вже кілька місяців триває наступ на місцеве самоврядування у Чернівцях. Переконаний, що використання у таких технологіях засобів масової інформації є неприпустимим», – йдеться в заяві.
«Не маю сумніву у чесності і порядності чернівецьких журналістів, які завжди стояли на захисті інтересів нашої громади. Вірю, що нечесна гра окремих ділків від політики не дозволить розколоти колектив чернівецьких журналістів, посіяти в їх лавах протистояння та розбрат», – зазначено в заяві.
Федорук просить вивчити стан дотриманням свободи слова у Чернівцях, провести незалежне експертне опитування журналістів усіх місцевих засобів масової інформації та дати професійну оцінку ситуації, що склалася.
Нагадаємо, редактори та журналісти видань Чернівецької області заявляють про заборону трансляції сесій міськради з боку мера Чернівців Миколи Федорука. Відповідну заяву вони направили президенту Віктору Януковичу, прем'єру Миколі Азарову, спікеру Володимиру Литвину та міжнародній правозахисній організації «Репортери без кордонів», уповноваженому Верховної Ради з прав людини Ніні Карпачовій та голові Національної спілки журналістів України Ігорю Лубченку.