Мер Черкас скаржиться, що міністр фінансів не розуміє проблем українських міст

21 Березня 2011, 13:56

Одарич повідомив, що зустрічався з міністром фінансів Федором Ярошенко в кінці минулого тижня. Також на зустрічі були присутні члени бюджетного комітету Верховної Ради та інші представники міністерства фінансів.

«Ми говорили на тему утримання, ремонту доріг, фінансування цих робіт, – розповів Одарич. – Можу відверто вам сказати, що на рівні міністерства фінансів або немає взагалі розуміння ситуації, яка складається, чи це розуміння ретельно приховується».

Мер повідомив міністру про існування трьох проблем в містах України, які цього року можуть серйозно дестабілізувати ситуацію в країні.

Йдеться про відсутність фінансування на утримання і ремонт доріг, недофінансування бюджетів на зарплати працівникам бюджетної сфери (від 2 до 3 місяців у різних містах) і відсутність належної компенсації підприємствам електротранспорту за перевезення пільгових категорій.

Так, наприклад, в цьому році Черкаси отримають від Кабміну на ремонт доріг всього 3 мільйони гривень. А в минулому році сумарно на всі дороги області припадало близько 60-70 мільйонів гривень. До того ж, цього року вартість робіт істотно зросла.

«У відповідь я чую: «я навіть записав собі спеціально…», «у нас вже є креативний шаблон бюджету 2015 року» … Я їм – про зарплати вчителів, а вони мені – про креативний шаблон. Ну, мене теж «креативним» називають часто, але все одно треба бути ближче до землі», – заявив Одарич.

Він зазначив, що з боку Мінфіну відчувається небажання розуміти проблеми міста.

«Ми дві години сиділи за круглим столом. Крім мене, були представники Асоціації міст України – віце-президент Асоціації з виконавчої роботи Мирослав Пітцик і мер Хмельницького Сергій Мельник. Ми сиділи, дивилися один на одного і не знали, чи є сенс взагалі говорити що-небудь», – зазначивОдарич.

Нещодавно у мерії Черкас заявили, що міська рада стягуватиме 1700 грн з власників магазинів та кафе з вивісками не українською мовою.