Мер Черкас: маразматичний закон підштовхнув мешканців міста перейти на українську

5 Липня 2012, 11:18

Міський голова зауважив, що прийняття мовного закону дуже позитивно вплинуло на російськомовних черкащан. "За останні три дні я спілкувався із людьми, які завжди говорили російською, а зараз переходять на українську. Тож ефект позитивний", – зауважив Сергій Одарич. 

Високопосадовець доручив юристам міськвиконкому уважно вивчити мовний закон, який 3 липня у другому читанні підтримала депутатська більшість у Верховній Раді. "Я прошу юристів на завтра підготувати інформацію про особливості закону про засади мовної політики. Щоб ми могли зреагувати на появу такого маразматичного документу", – сказав Одарич. 

Він також попросив оновити усі державні прапори у місті, а біля тих установ, де прапорів немає, встановити їх. "Всюди повинен бути державний прапор. Біля шкіл, поліклінік та інших закладів. Але не робіть із чогось дешевого, робіть якісно. Я півроку тому у себе перед хатою встановив флагшток і повісив прапор. Попри те, що він висить на сонці і на нього дмуть вітри, колір не змінюється", – пояснив мер. 

Нагадаємо, 3 липня Рада прийняла закон про основи державної мовної політики, що передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова. "ЗА" проголосували 248 парламентарів. Згодом 11 з них відкликали свої голоси під законом, натомість троє інших депутатів додали свої голоси за ухвалений закон. 

4 липня, біля Українського дому громадськість розпочала безстрокову акцію протесту проти прийняття мовного закону. Об'єднана опозиція Черкащини також оголосила про початок протестів та про встановлення наметового містечка на Соборній площі.