Мей застерегла британський парламент від блокування Brexit після рішення суду

6 Листопада 2016, 19:38

Прем'єр-міністерка Велико Британії Тереза Мей в неділю, 6 листопада, застерегла депутатів парламенту країни від блокування старту перемовин з Брюсселем щодо Brexit після того, як Високий суд у Лондоні постановив, що уряд не може розпочати процес виходу з ЄС без схвалення парламенту.

"Депутати і колеги, які шкодують у зв'язку з результатами референдуму (щодо Brexit. – Ред.), повинні прийняти те, що вирішив народ", – цитує слова Мей агенція AFP.

Нагадаємо, Високий суд Лондона виніс рішення про те, що прем'єр-міністр Тереза Мей повинна отримати схвалення парламенту для введення в дію 50 статті Лісабонського договору ЄС, механізму, за допомогою якого країна може покинути блок. Уряд одразу ж підтвердив, що буде оскаржувати це рішення у Верховному Суді Великої Британії. Очікується, що уряд Шотландії приєднається до судового позову.

Нагадаємо, під час референдуму 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit), що спровокувало підвищену волатильність на світових фінансових ринках. Того ж дня прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон оголосив про свою майбутню відставку в зв'язку з результатами референдуму. 13 липня Тереза Мей офіційно стала прем'єр-міністром Великої Британії.

Міністр Ліам Фокс, який відповідає в новому уряді Британії за переговори з ЄС про торговельні угоди, назвав приблизною датою Brexit 1 січня 2019 року.