Меджліс подав скаргу в ЄСПЛ на Росію

30 Березня 2017, 22:25

Меджліс кримськотатарського народу 29 березня подав скаргу до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Про це повідомляється на сайті правозахисного центру «Мемориал», який представляє інтереси Меджлісу в ЄСПЛ.

Скарга пов'язана із забороною російською владою діяльності Меджлісу і включенням його до списку екстремістських організацій.

Представники Меджлісу кримськотатарського народу зазначили, що дії російської влади порушують статтю 11 про свободу зібрань і об'єднань Європейської конвенції про захист прав людини і основних свобод. Також заявники зазначили, що членів Меджлісу переслідують у зв'язку з їхньою політичною позицією. Всього в скарзі зазначено порушення п'яти статей конвенції.

Представляти позицію Меджлісу в ЄСПЛ також будуть Європейський центр захисту прав людини та Українська Гельсінська група за права людини.

Як повідомлялося, 29 вересня Верховний суд РФ остаточно визнав законною заборону діяльності Меджлісу кримських татар на території Росії як "екстремістської організації". Таким чином, була відхилена апеляційна скарга представників Меджлісу.