Медики і люди олігархів. Кандидати на мерів міст Дніпропетровщини від “Слуг народу”

Політика
22 Жовтня 2020, 16:29

У регіоні все менше відчувається підтримка громадою пропрезидентської політсили. Хоча, за логікою голови фракції “Слуга Народу” Давида Арахамії, така ситуація партії лише на руку – аби у майбутньому не отримувати звинувачення від невідремонтованих доріг та непрацюючих ліфтів.

 

Втім, попри дивні міркування керівництва партії, у великих містах Дніпропетровщини кандидати від “слуг” ведуть досить активну боротьбу за крісла мерів.

 

За останніми опитуваннями в обласному центрі партія “Слуга народу” має підтримку на рівні 12-15%. Власне, на пост очільника Дніпра претендує головний лікар обласної лікарні імені Мечникова Сергій Риженко. Він керує медзакладом з 2011 року. За часів Януковича, у 2010 році обіймав посаду першого заступника Міністра охорони здоров’я та головного санітарного лікаря України, за чотири місяці роботи був звільнений. Тоді ж став депутатом Дніпропетровської обласної ради від “Партії регіонів”. Та після зміни влади, Сергій Риженко змінив й політичні прапори – він увійшов у фракцію “Блоку Петра Порошенка”. Цікаво, що у серпні цього року під час оголошення про намір балотуватися у крісло міського голови від партії “Слуга народу” Риженко досі залишався членом обласної організації “Солідарнісіть”. Пізніше його виключили з депутатської фракції. Колишні колеги назвали рішення Риженка “помилковим”. 

 

Фото з Facebook Сергія Риженка

 

 

Свою агітаційну кампанію Сергій Риженко веде під гаслом “Здорове місто”. Він акцентує увагу на тому, що лікарня Мечникова – це зменшена копія населеного пункту з інфраструктурою, комунікаціями та людьми. “Це модель мегаполісу. Місто в місті, яке ніколи не спить та постійно розвивається”, – зазначає сам кандидат.

 

Дійсно, обласна лікарня – одна з найбільших багатопрофільних лікувальних медичних установ України, обласний центр спеціалізованої хірургічної допомоги. У Дніпрі медзаклад називають “легендарним”, адже після початку війни на Донбасі Мечникова першою почала приймати військових та бійців із найстрашнішими пораненнями, на базі лікарні створили волонтерський центр.

 

Читайте також: Бігуни. Хто у Миколаєві приєднався до нових брендів «За майбутнє» та «Пропозиція»

 

У той же час містяни, яким доводилося проходити лікування у Мечникова, часто жаліються на чималі побори у медзакладі. Також лікарня фігурувала в корупційному скандалі: співробітники СБУ затримали на хабарі начальницю центру радіаційної безпеки закладу. У травні 2020 року суд виніс медику відповідний вирок та оштрафував на 20,4 тисяч гривень. Попри скандал жінка продовжує працювати у лікарні та очолювати центр.

 

Разом із Риженком в міську раду від “Слуги народу” збирається цілий десант медиків Мечникова. Серед них, відомий у Дніпрі лікар, “госпітальєр” та військовий Юрій Скребець. Наразі він працює заступником медичного директора з хірургічної допомоги лікарні. Також у списку завідувач онкологічного відділення Сергій Тимчук та  завідувачка консультативної поліклініки Єсенія Тарасова.

 

Якщо говорити про Дніпропетровську обласну раду, то першим у списку від “слуг” – нинішній голова облради Святослав Олійник. Його називають «смотрящим» за регіоном та соратником олігарха Коломойського. Власне, Олійник і не приховує своїх зв’язків із олігархом та не заперечує, що він “людина Коломойського”.

 

З сайту dnipro.depo

 

У Кривому Розі за результатами опитування, яке провела Соціологічна група “Рейтинг” на початку жовтня, партію “Слуга народу” готові підтримати 23,2%. Це друге місце після Блоку Вілкула “Українська перспектива”, яку попередньо підтримують 33,8%. В свою чергу, кандидата у мери від “слуг”, гендиректора одного з комбінатів групи ахметовского “Метінвесту” Дмитра Шевчика підтримують на рівні 29%.

 

Очевидно, що і Блок Вілкула,  і “Слуга Народу” у Кривому Розі грають на одному електоральному полі. У передвиборчій гонці Шевчик активізувався лише у останні три тижні напередодні голосування. Можливою причиною такої “мовчанки” стала ДТП, яку влаштував син кандидата Марк Шевчик. У вересні 18-річний хлопець на пішохідному переході збив дитину. Свідки ДТП повідомляли, що водій їхав на великій швидкості на червоне світло. Натомість Дмитро Шевчик заявляв, що його син уникав зіткнення із іншою автівкою та не впорався із керуванням. Певно, що цей інцидент підбив рейтинг кандидата.

 

Читайте також: Як змагаються кандидати у маленьких ОТГ

 

Загалом у політиці Дмитро Шевчик давно. Ще у 2006 році він балотувався до Верховної Ради від “Блоку Литвина”. Наразі є депутатом Дніпропетровської обласної ради від партії “Опозиційний блок”. Він не приховує свої проросійські погляди. Окрім того, що кандидат не вважає Росію агресором, та ігнорує питання про те, чий Крим, днями Шевчик повідомив, що “отримав благословення” від предстоятеля Російської православної церкви в Україні Митрополита Онуфрія. Церковник відомий тим, що досі не визнає Православну церкву України та публічно вимагає відкликати Томос про автокефалію.

 

З Facebook Дмитра Шевчика

 

Досить цікава ситуація у місті Покров. Нинішній міський голова Олександр Шаповал балотуватиметься на другий строк саме від партії “Слуга народу”. Наразі він один із небагатьох міських голів, хто підтримав на місцевих виборах центральну владу. В свою чергу, Борис Філатов вважає, що це вимушений крок зі сторони Шаповала, через тиск силовиків.

 

“Повірте, я не засуджую колег. Особливо тих, хто вимушено «ліг» під «зелених» під тиском силовиків і адмінресурсу. Наприклад, як мер Покрова Олександр Шаповал, якого я витягав з в'язниці під свій особисту судову поруку, а він в один момент раз і «позеленів»”, – написав Філатов у Facebook.

 

Читайте також: Як працює політична реклама на Івано-Франківщині

 

Справа в тому, що у квітні 2020 року Олександра Шаповала затримали правоохоронці із підозрою у створенні злочинної групи. Міського голову та чиновників звинуватили у розкраданні понад мільйона гривень, призначених на ремонтні роботи. На підтримку мера Покрова одразу виступили Борис Філатов, Юрій Голик та локальні лідери суспільної думки. Центральну владу вкотре звинуватили у тиску на місцеве самоврядування. На підтримку очільника Покрова запустили флешмоб  з хештегом #я_підтримую_Олександра_Шаповала, також місцеві активісти виходили на протести, де збирали підписи під зверненнями до президента з вимогою припинити тиск на Шаповала. На суд приїхали мери п’яти міст, у  підсумку Олександра Шаповала відпустили на поруки міських голів та Асоціації міст України.

 

Агітаційну діяльність Шаповал веде у тандемі із кандидатом від “слуг” на мера у Нікополі Русланом Олійником. Міста розташовані у 30 кілометрів один від одного.

 

Руслан Олійник голова обласної федерації карате, учасник війни на Сході. Також він очолює один з найбільших у місті благодійних фондів.

 

У третьому за розміром місті Кам’янське від партії “Слуга народу” на міського голову висувається підприємець Дмитро Шабля. Наразі це дійсно “нове обличчя”, адже чоловік не має бекграунду у політичній кар’єрі. Більше 10 років він займався бізнесом, зокрема, металоконструкціями. 

 

На Дніпропетровщині також спостерігається тенденція, коли на мерські пости від “слуг” балотуються голови районних держадміністрацій. Наприклад, у Новомосковську це голова РДА Михайло Вишневськй. У Жовтих Водах – голова П'ятихатської райдержадміністрації Євген Глазирін. На вибори мера столиці Західного Донбасу йде голова Павлоградської райдержадміністрації Сергій Рублевській.

 

Загалом вибір кандидатів від “слуг” на місцевих виглядає досить кострубатим. Адже у команді пропрезидентської сили як і ставленики олігархів, з якими на початку президентства збирався боротися Зеленський, та колишні регіонали, такі і військові та бізнесмени без політичного минулого. А балотування на міських голів представників райадміністрацій виглядає, як кадровий голод у партії Зеленського.