«Сьогодні будь-яка «кухарка» вважає, що має право нагадати журналістам про їх обов'язки замість того, щоб за службовим обов'язком забезпечити реальне дотримання їх прав. Ось що трапляється, коли забувають або спотворюють настанови класиків історичного матеріалізму. Як відомо, в оригіналі один з них говорив, що "будь-яка куховарка не здатна» управляти державою (прим.: В. Ленін, ПСС, т.34, с.315)», – заявив Медведчук, коментуючи заклики запровадити для журналістів оприлюднення декларації про їхні видатки.
За його словами, безглуздо чиновникам говорити журналістам, що вони продажні, особливо тим, які самі працювали в ЗМІ.
«Говорити чиновникам про продажність журналістів – все одно що тиграм обвинувачувати кішку в тому, що вона хижак. Тим більше,тим політикам, які самі ще недавно жили журналістським хлібом і теж не ходили пішки. На відміну від людей з рангом держслужбовця, зарплата яких залежить від посади, а не від користі, принесеної країні, журналісти змушені самі заробляти собі на хліб», –додає Медведчук.
Окрім цього, Медведчук стверджує, що боротися з четвертою владою, ігноруючи закон, – «це порочна практика».
Нагадаємо, радник президента Ганна Герман заявила, що у Польщі журналісти заповнюють декларацію про видатки, як і політики. Тому, за її словами, потрібно запровадити такий досвід і в Україні.
Водночас, журналісти польських ЗМІ заявляють, що не заповнюють так звані «майнові» декларації, як і політики.
Пізніше вона написала у своєму блозі, що не впевнена, що польський сейм ухвалив закон про декларування доходів журналістами.
Народний депутат від Партії регіонів Олена Бондаренко також вважає, що журналісти повинні в обов'язковому порядку декларувати свої витрати.