Медведчук не піде на парламентські вибори

30 Березня 2012, 08:33

Про це він заявив в інтерв’ю газеті «Коммерсанть-Украина».

Зокрема, на запитання, чому він вирішив повернутися в політику, Медведчук відповів:

«Можливо, це багатьох здивує, але це не пов'язано з парламентськими виборами, в яких я не маю наміру брати участь. Більше того, те, з чим я повернувся в публічну політику, не пов'язане з бажанням боротися за владу. У мене абсолютно інші цілі, головна з яких відображена в моїх наукових дослідженнях і стосується побудови громадянського суспільства… Медведчук не збирається обиратися ні по одному з мажоритарних округів. Більш того, громадський рух «Український вибір», створення якого ініціює Медведчук, не йде на вибори, оскільки громадські організації не є суб'єктами виборчого процесу».

Водночас він зазначив, що готує закон про референдум. 

«Повірте мені, закон про референдум, з яким я готовий вийти до людей, не можна розробити за кілька днів. Його появі передувало вивчення міжнародного досвіду, глибока і тривала науково-дослідницька робота. Те, в чому ви хочете мене запідозрити, – що Медведчук робить це під вибори – неправдоподібно, бо тоді треба було б починати за півторарокуі робити це з політичною силою, а не з громадським рухом, щоб на цій хвилі спробувати пройти в парламент. Але ж це робиться за той термін, коли політичну силу, як кажуть у світі політтехнологів, розкрутити неможливо», – зазначив він.

Медведчук підтвердив, що має намір запропонувати українцям інструмент впливу на владу між виборами.

«Громадський рух «Український вибір», ініціатором якого я є, ставить перед собою мету відкинути ці стереотипи, спробувати усвідомити, що кожна людина – сам вершитель своєї долі. Це дуже складне завдання, і вона не може бути реалізована ні до яких виборів – це завдання на роки, але мені здається, хтось повинен цим займатися, хтось повинен пробудити це свідомість, побудувати цю нову ментальність, нову психологію відносин, тому що без цього на чергових виборах, я запевняю, ми знову програємо», – зазначив він.

Читайте також: Медведчук виходить на стежку КПУ

Нагадаємо, 21 березня у мережі Facebook у відеозверненні Віктор Медведчук заявив, що вирішив повернутися в публічну політику