Медіарух закликав Зеленського взяти під особистий контроль розслідування вбивства Комарова

21 Червня 2019, 16:50

Українські медійні, громадські та правозахисні організації шоковані загибеллю черкаського журналіста, блогера та громадського активіста Вадима Комарова, який помер у лікарні 20 червня. Про це повідомляє «Детектор медіа».

 

Так, Вадим Комаров постраждав внаслідок жорстокого нападу, що стався в Черкасах 4 травня. Увесь цей час він був у комі через серйозну травму голови і помер, так і не приходячи до тями.

 

Також протягом останніх кількох років, Вадим Комаров робив репортажі про корупцію в Черкасах, багато писав про місцеву владу, та вже кілька разів зазнавав нападів через свою діяльність.

 

Учасники Медіаруху закликають українську владу вжити реальних і системних кроків з метою подолання безкарності за напади на журналістів. Тільки за п'ять місяців цього року, за даними Інституту масової інформації, було зафіксовано 72 випадки фізичної агресії щодо журналістів (загалом – 99 випадків порушень, що стосувалися свободи слова).

 

 

Крім того, учасники спільноти  вимагають  від Національної поліції України забезпечити оперативне і прозоре розслідування вбивства нашого колеги.

 

"Ми закликаємо Президента України Володимира Зеленського вжити максимум зусиль, щоб напади на журналістів не лишалися безкарними, взяти під особистий контроль розслідування вбивства Комарова." – йдеться у тексті.

 

Водночас, вони  закликають президента сприяти створенню міжвідомчої робочої групи з питань свободи слова та безпеки журналістів і активістів.

 

До того ж, станом на сьогодні, більшість нападів на журналістів залишаються безкарними, зокрема – шокуюче вбивство відомого журналіста Павла Шеремета, яке було скоєне в Києві в 2016 році.

 

Нагадаємо, що посольство США в Україні очікують ретельного розслідування нападу на черкаського журналіста Вадима Комарова. 

 

Також, у поліції назвали три версії вбивства журналіста Комарова.

 

Як повідомлялося, 20 червня журналіст Вадим Комаров, який перебував у комі після побиття, помер.

 

Раніше, у Черкасах 4 травня жорстоко побили місцевого журналіста Вадима Комарова, він перебував у реанімації в тяжкому стані. 

96