Медіахолдинг UMH Курченка передали в управління державному АРМА

23 Вересня 2019, 14:54

Рішенням суду медіахолдинг UMH перейшов в управління Національному агентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА). Про це йдеться в постанові Печерського райсуду Києва в Єдиному держреєстрі судових рішень від 20 вересня.

 

В управління АРМА передали активи, на які у кримінальному провадженні №12013220540000400 накладено арешт – 100% статутного капіталу ТОВ «Ветек Медіа Інвест», ТОВ «Українська Медіа Група», ТОВ «Кореспондент».

 

Нагадаємо, майно, майнові та корпоративні права групи UMH були арештовані. Медіахолдинг пов'язують із олігархом Сергієм Курченком. За даними Генпрокуратури, у 2013 році його група придбала акції UMH Group.

 

Курченко перебуває в міжнародному розшуку з березня 2014 року, попри запобіжний захід – тримання під вартою.

 

Він фігурує в кримінальному провадженні як керівник злочинної організації, яка протягом 2010 – 2014 років, вчинила тяжкі та особливо тяжкі злочини у сфері господарських операцій зі скрапленим газом. Зокрема, Курченко організував незаконне заволодіння видобутого ПАТ «Укргазвидобування», ПАТ «Укрнафта» скрапленого газу на загальну суму 2,2 млрд грн шляхом його протиправного придбання на спеціалізованих аукціонах за цінами значно нижче ринкових, нібито для потреб населення. У той же час фактично скраплений газ членами злочинного угруповання надалі реалізовувався підконтрольними Курченку суб'єктами за ринковими цінами на території України.

 

У липні 2017 року ГПУ ініціювала процедуру спеціального досудового розслідування. У грудні суд заарештував власність UMH.

 

РНБО наклала санкції на Курченка.

 

22 грудня 2018 року року Печерський райсуд Києва відмовився передати майно UMH group в АРМА. Причина: прокурор не надав доказів, що вартість арештованого майна становить понад 200 розмірів прожиткового мінімуму.