Медіаексперт: Журналісти несуть потенційну загрозу цьому режиму

28 Липня 2013, 15:58

«Останнім часом наша громадська організація, як і інші, фіксує все більше випадків насильства на журналістів, непокоять факти насильства з боку правоохоронних органів або свідоме невтручання у конфлікти з журналістами під час масових акцій. Це пов’язано із наближенням президентських виборів 2015 року», – заявив Шевченко.

На його погляд, ситуація буде тільки погіршуватись і загострюватись, адже «відбуватиметься більше протестів, і менше захисту матимуть як громадяни, так і журналісти».

«Журналісти несуть потенційну загрозу цьому режиму, оскільки повідомляють правдиву інформацію. Очевидно, це не подобається владі, тому особливого бажання захищати журналістів у влади немає. Є бажання демонструвати західним країнам, що у нас дотримуються законодавства, якого насправді не існує», – вважає медіаексперт.

Цієї ж думки дотримується журналіст-експерт Інституту масової інформації Роман Кабачій: «Заяви очільників держави, що справи з побиттям журналістів будуть розслідувати, – це не що інше,  як намагання влади показати Заходу, що у цьому напрямку ведуться напрацювання. Натомість реальність інша: збільшується кількість перешкоджання діяльності журналістів, побиття, нападів на них тощо».

За його словами, окрім збільшення випадків нападів на журналістів, спостерігається й зростання обіцянок міліції контролювати ситуацію.

«Проте випадки насильства над журналістами не розслідуються. Навіть закрили справу щодо бездіяльності міліції під час 18 травня. Фактично живемо у паралельному світі, де журналісти опинилися між суспільством і владою, і вони є жертвами цієї ситуації. Пояснити це можна лише наближенням виборів 2015 року, коли на всіх можливих фронтах відбувається закручування гайок, перекуповування ЗМІ людьми ближчими до Сім’ї тощо. З одного боку, спостерігається залякування, а з іншого – переманювання журналістів до провладних ЗМІ», – заявив медіаесперт.

Як стверджує Кабачій, «міліція в Україні почувається безкарною, що свідчить про відповідні установки зверху».

«Змінити таку ситуацію може лише журналістська солідарність. На прикладі подій 18 травня можемо стверджувати, що журналістська солідарність спрацювала», – наголосив медіаексперт. 

 

Як повідомлялось, після гучного інциденту під час київської акції «Вставай, Україно!» 18 травня випадки нападів на представників ЗМІ почастішали.

Нагадаємо, за неповні три місяці міжнародні організації дев’ять разів закликали українську владу захистити журналістів, серед яких міжнародна організація Freedom House, Міжнародний комітет захисту журналістів, правозахисна організація "Репортери без кордонів", Українська Гельсінська спілка.