У прайм-таймі вітчизняних загальнонаціональних телеканалів «Мега» і НТН, що входять до медіа-холдингу голови Служби безпеки України Валерія Хорошковського, портал PokerStars, що, по суті, є віртуальним гральним домом, обіцяє кожному, хто долучиться до спільноти картярів, можливість одержати цінний приз. В ефірі також транслюються турніри з покеру, організовані тим-таки PokerStars.
За даними автора, щоб отримати шанс потрапити на кастинг для участі в цих програмах, потрібно викласти близько $600. Як розповіли Тижню самі картярі, після появи таких ТБ-передач кількість гравців у віртуальних казино постійно збільшується.
«У мене є платіжна картка для гри в інтернеті, це звичайна Visa. Спокійно зайшов у будь-яке відділення банку, кинув грошей на рахунок – і розважайся собі. Зручно й швидко. Програти більше, ніж є на картці, ти не можеш, тобто в кредит ніхто грати не дозволить», – розповів картяр із чималим стажем Олександр.
Усі опитані Тижнем картярі впевнені: зусилля правоохоронців США, спрямовані проти віртуальних гральних домів, ні до чого не приведуть, адже сервери організаторів картярських ігор розміщені переважно за межами Сполучених Штатів.
«Більшість гравців на американських сайтах із Європи, а саме Європи Східної. Цікаво, що чимало українських профі спеціально заходять на PokerStars уночі, коли там багато американців, які мають набагато нижчий рівень гри, ніж європейці. Тому значно легше виграти», – пояснив Олександр, зазначивши, дехто з гравців повністю заробляє таким чином на життя.
«Це прибуткова справа, і її ніхто не збирається кидати. На PokerStars та інших сайтах не дурні сидять, вони роблять усе для розвитку власного бізнесу… Масштаби величезні: лише на порталі PockerStar постійно відбувається одночасно 2–5 тис. турнірів, а кількість гравців нерідко перевищує 100 тис.», – сказав гравець, додавши, що колись за гру він виграв $2,5 тис.
Віртуальний гральний дім за організацію ігор бере від $0,01 до $5 із кожного банку. Лише за добу заробіток організаторів може перевищити $1 млн.
Як стверджують експерти, в Україні щонайменше півмільйона активних покер-гравців, з них 250 тисяч регулярно грають в інтернеті.
Детальніше про відродження забороненого в Україні грального бізнесу читайте у №19 Тижня.