Мати Кольченка розповіла про дзвінки з погрозами з боку РФ

3 Червня 2018, 19:37

Мати українського політв'язня Олександра Кольченка Лариса Кольченко заявила, що отримала телефонний дзвінок з погрозами від сторони від представника російської громадської наглядової ради Челябінської області Василя Катане. Про це повідомила "Громадському радіо".

 

"1 червня мені подзвонив чоловік, що представився членом суспільно-наглядової ради Челябінської області. Він вимагав, щоб я вмовила Сашу припинити голодування, і просив не зустрічатися з адвокатом", – заявила мати Кольченка.

 

На її думку, це "зроблено для того, щоб Саша опинився в ізоляції, не відчував підтримки і відмовився від прийнятого рішення".

 

Лариса Кольченко додала, що зараз не має жодного зв’язку з сином, але припускає, що на нього також тисне адміністрація колонії з вимогою припинити голодування. 

 

Вона уточнила, що адвокат, який зараз відвідує Олександра, не займається його захистом, а лише зустрічається з ув’язненим і передає інформацію.

 

"Адвокат відвідав його 31 травня. З його слів, Саша дуже схуд, але на здоров’я не скаржився. Раніше йому діагностували дефіцит ваги, він лежав у лікарні", – розповіла мати Кольченка. 

 

Вона зазначила, що відколи Олександр оголосив голодування, ніхто з представників української влади з нею не зв’язувався. 

 

Нагадаємо, 31 травня незаконно утримуваний в Росії українець Олександр Кольченко оголосив голодування з вимогою звільнити українського режисера Олега Сенцова. 

 

Як повідомлялося 22 травня, Олександр Кольченко написав листа, де пояснив, що готовий підтримати українського режисера Олега Сенцова, якого утримує РФ, та оголосити голодування. 

 

У серпні 2015 року суд РФ засудив Олександра Кольченка до 10 років ув'язнення у виправній колонії суворого режиму. Росія неодноразово відмовляла Україні у видачі в’язня, аргументуючи це тим, що розглядає кримчанина Кольченка як російського громадянина, якому було автоматично "присвоєно" громадянство.