Незадовго до загибелі журналіст Павло Шеремет поділився неприємними відгуками про свою поїздку до Москви. Про це розповів заступник генерального прокурора, головний військовий прокурор України Анатолій Матіос.
"Не хочу вдаватися в конспірологію, але на останній зустрічі з Павлом ми обговорювали багато речей – він завжди був оптимістом, це світла людина, але в той момент він сумними фарбами описував ситуацію свого перебування десь три тижні тому в Москві", – сказав Матіос.
"(Шеремет – ред.) зміг зустрітися з усіма з близького оточення Нємцова. Не хочу робити акценти, але так було, і він про це розповідав… У силу журналістської діяльності він відвідав так званий офісний центр "Москва-Сіті" – де всі наші квазі-вигнанці, яких ми обов'язково дістанемо і засудимо – у нього була зустріч з одним з таких вигнанців – екс-міністром доходів і зборів Клименком", – розповів прокурор.
За словами Матіоса, він бачився із Шереметом за три дні до загибелі журналіста, під час зустрічі вони домовилися разом поїхати в зону АТО.
Як повідомлялося, 20 липня у Києві в результаті вибуху автомобіля загинув журналіст Павло Шеремет. Авто належало керівнику "Української правди" Олені Притулі, але її в машині не було. Прокуратура кваліфікувала загибель журналіста за ч.2 п 5 ст 115 КК України (умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб).
Президент Петро Порошенко доручив залучити до розслідування фахівців американського ФБР та Євросоюзу. Міністерство закордонних справ України отримало підтвердження від Консультативної місії ЄС із реформування сектору громадянської безпеки про надання необхідної допомоги в розслідуванні. Також участь у розслідуванні підтвердили в ФБР.
Згодом у СБУ назвали чотири основні версії вбивства Шеремета: професійна діяльність; ворожість у відносинах або особисті мотиви; російський слід (дестабілізація ситуації); замах на Олену Притулу.