Матіос підтвердив, що іноземні спецслужби готували замах на російських ГРУшників у центрі Києва

21 Березня 2016, 11:59

Заступник генерального прокурора України – головний військовий прокурор Анатолій Матіос заявив про те, що згідно з наявною інформацією, на російських спецназівців Євгєнія Єрофєєва і Алєксандра Алєксандрова з боку іноземних спецслужб готувався замах в центрі Києва. Про це Матіос сказав на брифінгу в Києві в понеділок.

"Отримано інформацію, що під час етапування готувалося посягання на життя Єрофєєва і Алєксандрова", – сказав прокурор.

Він додав, що рішення усунути російських військових було прийняте через те, що викрасти їх іноземним спецслужбам не вдалося.

Раніше, на початку березня, в.о. генерального прокурора України Юрій Севрук заявляв, що є інформація про можливий замах на життя російських військовослужбовців Єрофєєва і Алєксандрова, тому на одне із засідань суду їх не доставляли.

Нагадаємо, військовослужбовці ГРУ ГШ РФ Алєксандр Алєксандров та Євгєній Єрофєєв були затримані 16 травня 2015 рокув зоні проведення АТО в районі р. Щастя (Луганська обл.) при спробі захопити стратегічний міст. У результаті зіткнення один український військовий загинув, троє отримали поранення.

19 травня українські слідчі оголосили затриманим підозру у вчиненні злочинів, передбачених ст. 258-3 КК України, за участь у терористичній діяльності т. зв. "ЛНР". Пізніше Шевченківський райсуд Києва обрав для них запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос повідомляв, що державний обвинувач буде просити максимальну санкцію для Алєксандрова та Єрофєєва.