Дев’ята розповідь історикині Тетяни Ралдугіної з циклу «Рід Скоропадських в історії України», записана для проєкту Тижня Skovoroda auditorium.
Архівні матеріали є найбільш об’єктивною і достовірною джерельною базою для дослідників, без чого неможливим є вивчення історії, тих чи інших історичних процесів, подій, біографій видатних постатей тощо.
Данило Скоропадський, як і його батьки та діди, приділяв значну увагу вивченню свого роду й поповненню родинного архіву новими матеріалами, зокрема тими, що відносились безпосередньо до його діяльності.
У розповіді йдеться про власний архів Гетьманича, сформований ним за життя, а також про матеріали щодо його діяльності в еміграційний період, що входять до фондів різних архівних установ і приватних колекцій.
Маловідомим для дослідників і дотепер залишається архів нареченої Данила – Галини Мельник-Калужинської, що знаходиться в Бібліотеці й Архіві ім. Т. Шевченка в Лондоні.
Переважну частину в ньому становлять документи, що відображують британський період життя та діяльності Гетьманича. Вони є важливим доповненням до вже відомих матеріалів, що зберігаються в інших архівних установах і дають можливість більш повно оцінити незаперечну роль Данила Скоропадського в політичному житті української еміграції та його зусилля, спрямовані на консолідацію всіх українських сил в ім’я незалежної соборної України.