Масові протести у Франції. Щонайменше 409 осіб постраждали за вихідні

19 Листопада 2018, 09:38

У Франції у масових акціях протесту проти підвищення цін на дизельне паливо і бензин на вихідних взяли участь майже 300 тисяч осіб, які паралізували трафік навколо більш ніж 2 тисяч стратегічних об'єктів. Про це повідомляє The Associated Press.

 

За словами міністра внутрішніх справ країни Крістофа Кастанера, під час акцій "Жовті жилети" у сутичках з поліцією постраждали як мінімум 409 людей, з яких 14 отримали серйозні травми.

 

Зазначається, що основні протести відбувалися у суботу. У неділю близько 150 об’єктів були під блокадою, значною мірою у Ренні, у західній Франції, на півдні в Авіньйоні і на сході в Нансі.

 

Загалом 157 людей були затримані під час сутичок – удвічі більше, ніж повідомлялося в суботу ввечері.

 

У свою чергу, французький прем’єр-міністр Едуард Філіп відзначив, що  що стоїть твердо проти хвилі масових акцій протесту, тобто не скасовуватиме підвищення акцизів на паливо, незважаючи на загальнонаціональну агітацію.

 

Наголошується, що президент країни Еммануель Макрон хоче зменшити розрив між ціною дизельного палива та бензину у рамках своєї стратегії поступової відмови Франції від викопного палива. "Вуглецева траєкторія" вимагає постійного збільшення цін, особливо на дизельне паливо.

 

Так, податки на дизельне пальне зросли на 7 євроцентів, і уряд планує їх продовжувати збільшувати у найближчі роки. Податок на бензин збільшили на 4 євроценти.

 

Раніше повідомлялося, що в ході акцій протесту проти підвищення цін на бензин, які відбуваються у Франції, загинула одна людина, ще 47 осіб постраждали. 

 

Нагадаємо, 6 листопада у Франції затримали шістьох людей, які планували напад на президента Еммануеля Макрона