Марина Гоменюк: Офіційно в Україні практично немає статистики щодо фактів катування

14 Вересня 2018, 13:48

В Україні не притягують до відповідальності людей, які вдаються до катувань. Також у країні практично немає статистики щодо фактів тортур. Про це в інтерв’ю Тижню розповіла програмний директор громадської організації «Україна без тортур» Марина Гоменюк.

 

«У нас не притягують до відповідальності людей, які вдаються до катувань, бо не працює система розслідувань. Слід забезпечити три елементи: попередження, розслідування та реабілітацію жертв катувань або їхніх сімей. Попередження сьогодні більш-менш працює, це система НПМ. Далі ми не порушуємо справи, надаємо інформацію про виявлені факти порушень», – розповіла вона.

 

За словами Гоменюк, офіційно в Україні практично немає статистики щодо фактів катування: стаття в КК є, а рішень суду за нею, можна сказати, немає (заледве п’ять на рік).

 

«Коли катують представники влади, то ми говоримо не про те, що одна людина катує іншу в межах побутового життя, а, власне, про те, що людину в місці несвободи змушують чинити певні дії, які можна кваліфікувати як катування», – пояснила правозахисниця.

 

Детальніше читайте тут.