Мартін Шульц: вироки Тимошенко і Луценко викликають багато питань до влади

9 Березня 2012, 11:08

Normal
0

21

false
false
false

UK
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:”Обычная таблица”;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-qformat:yes;
mso-style-parent:””;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin-top:0cm;
mso-para-margin-right:0cm;
mso-para-margin-bottom:10.0pt;
mso-para-margin-left:0cm;
line-height:115%;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:”Calibri”,”sans-serif”;
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-fareast-font-family:”Times New Roman”;
mso-fareast-theme-font:minor-fareast;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;}

«Неможливо для нас робити судження щодо незалежності судової системи в Україні. Чи є ваша судова система залежною, чи ні – це не наша роль виносити такі судження, однак абсолютно точно, що вироки колишньому прем’єр-міністру, колишньому міністру внутрішніх справ за дуже жорстких умов порушують перелік запитань у міжнародних відносинах, і на ці питання уряд та Президент України мають відповісти», – сказав Шульц.

Він зазначив, що сьогодні численні представники ЄС, в тому числі і він особисто, намагаються сприяти вирішенню ситуації з кримінальними справами проти колишніх урядовців.

«Я не можу бути більш відкритим, але є інтенсивні контакти. Не лише мої, але й інших людей, які обговорюють питання з вищими представниками українського уряду», – сказав Президент Європарламенту.

При цьому він також наголосив на тому, що нинішній, дуже складний період відносин між Україною та ЄС, пов’язаний, передусім, з наявністю кримінальних справ проти представників опозиції.

Як повідомлялось, у січні Мартін Шульц заявляв, що ЄС правильно вчинив, здійснивши певний тиск на Україну та відклавши парафування угоди про асоціацію, зважаючи на стан демократії в країні.

26 січня Парламентська асамблея Ради Європи рекомендувала Україні зняти обвинувачення в перевищенні влади й зловживанні владою з колишніх вищих чиновників і забезпечити їхню участь у виборах Верховної Ради.

Нагадаємо, колишній прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко засуджена до 7-ми років, а колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко засуджений до 4 років позбавлення волі. При цьому, незалежні спостерігачі відзначали політичний характер обох вироків, а також низки інших процесів проти колишніх урядовців, які ще тривають в Україні.