Марків: Люди, які звинувачували наших військових та нашу країну, повинні понести покарання

4 Листопада 2020, 16:13

Український нацгвардієць Віталій Марків заявив, що люди, які звинувачували наших військових та нашу країну у вбивстві італійського журналіста, повинні понести покарання. Відповідну заяву Марків зробив у середу, 4 листопада, після прильоту в Україну.

 

 

"Вітаю Україну, всіх співвітчизників та побратимів. Сьогодні для мене надзвичайна подія. Можливо, це найважливіша моя перемога. Мені довелося боротися з підлістю та пропагандою, яка мала на меті сплюндрувати гідність українського народу. Я дав собі обіцянку вистояти до кінця, заради себе та всіх героїв, які борються та боролися за незалежність нашої країни. Ми довели, що лише спільними зусиллями можна перемогти", – сказав гвардієць.

 

Віталій додав, що лишається на зв’язку з адвокатами та чекає висновку касаційного суду.

 

"Однак, люди, які звинувачували наших захисників та нашу країну, повинні понести покарання», – наголосив військовий.

 

 

Звільнений гвардієць подякував усім, хто доклав зусиль для його звільнення – дипломатам, адвокатам та громадським активістам, які проводили акції та підтримували його. В подальших планах гвардійця нарешті провести час з дружиною, яку він не бачив три роки, та продовжити службу в лавах Національної гвардії України.

 

"Я вірив у краще, але готувався до гіршого. Але головним фактором нашої перемоги стала правда", – наголосив Віталій Марків.

 

Як повідомлялося, Апеляційний суд у Мілані у вівторок, 3 листопада, виправдав українського військовослужбовця Віталія Марківа, якого 2017 року в Італії заарештували за підозрою у вбивстві італійського фоторепортера Андреа Роккеллі та його російського напарника Андрія Миронова поблизу міста Слов'янськ Донецької області.

 

У Генпрокуратурі заявили, що на той час згадану територію не контролювала українська влада і що Роккеллі перебував у зоні бойових дій без належного узгодження з владою України.

 

12 липня 2019 року суд Павії оголосив вирок Марківу. Його засудили до 24 років ув'язнення. 

 

11 жовтня суд оприлюднив мотиваційну частину вироку засудженому нацгвардійцю. Присяжні вважають, що солдат "активно сприяв умисному убивству іноземних журналістів на околиці окупованого тоді бойовиками Слов’янська".

 

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков 23 жовтня заявив, що захист Марківа під час виступу в Італійському апеляційному суді надав переконливі аргументи невинуватості українського військового.