Марчук розповів, яке озброєння Росія передала бойовикам у липні

8 Серпня 2017, 18:58

Бойовики у липні отримали від Росії 4 танки, 7 бойових бронемашин, 4 артилерійські системи та 7 реактивних систем залпового вогню. Про це повідомив представник України в підгрупі з питань безпеки тристоронньої контактної групи щодо Донбасу Євген Марчук у Facebook.

Читайте також: Росія наростила військову присутність на кордоні з Україною — Генштаб

Він оприлюднив фрагмент із офіційних матеріалів, які українська сторона кожного разу оприлюднює під час засідань робочої групи з питань безпеки в Мінську. Згідно з цією інформацією, у липні на захоплені бойовиками території України надійшло 4 танки, 7 бойових бронемашин, 4 артилерійські системи та 7 реактивних систем залпового вогню, а також до 8 авто, 103 цистерни і 4 бензовози з паливом (близько 6,13 тим. тон), 19 вагонів і 10 вантажівок із боєприпасами (близько 600 тон).

Крім того, у липні зафіксовано 44 випадки використання бойовиками безпілотників для розвідки території України і 4 випадки застосування розвідувальної російської авіації.

Із початку року російський транспорт 157 разів незаконно перетинав український кордон (104 рази поїзди, 53 рази колони військової та автомобільної техніки), із них у липні – 18 (менше було лише в червні – 14).

Читайте також: Іх там нєт. Докази присутності російських військ на Донбасі у 2017 році

За словами Марчука, таку інформацію чує і російська сторона, і голова місії ОБСЄ в Україні.

"Російська сторона завжди заперечує, заявляючи, що це не підтверджені дані, тобто щоб ми показали, з якої точки і в який час доби велась зйомка. А далі справа техніки виявити і установити, хто це міг робити, чи виявити точне місце знаходження прихованої камери", – зазначив Марчук.

"Кому треба, в тому числі і за межами України, бачать те, що треба. І точний (до хвилин) час, і навіть GPS координати", – додав він.

Нагадаємо, повірена у справах США в Організації з безпеки і співробітництва в Європі Кейт Бернс під час промови перед Постійною радою ОБСЄ у Відні заявила, що окупаційні сили Російської Федерації на Донбасі істотно збільшили кількість забороненого важкого озброєння.