Обстріли та активні бойові дії в районі міста тривали з 04:10 3 червня та протягом усього дня. Про це повідомив координатор групи «Інформаційний опір» (ІО), нардеп Дмитро Тимчук на сторінці у мережі Facebook.
«3 червня близько 04:10 ранку, російсько-терористичні війська почали масовані обстріли позицій українських військ у районі н.п. Мар’їнка. Починаючи з 06:45-07:00 на ділянці Мар'їнка-Красногорівка російсько-терористичні війська перейшли до активних наступальних дій», – повідомив Тимчук.
В обстрілі, за інформацією ІО, брали участь такі підрозділи бойовиків:
– Два підрозділи 122-мм САУ 2С1 «Гвоздика» (близько 18 установок).
– Вісім 152-мм гармат «Мста-Б».
– Не менше шести 152-мм САУ 2С3 «Акація».
– Три одиниці 152-мм самохідних гармат 2С5 «Гіацинт».
Окрім того, зафіксовано кілька «кочівних» (активно маневруючих) батарей 122-мм гармат-гаубиць Д-30 у кількості 14 гармат, розбитих на два підрозділи. Масово застосовувалися 120-мм і 82-мм міномети, в тому числі в мобільному варіанті (на транспортних платформах).
«Після невдалої спроби наступу на позиції сил АТО бойовики застосували реактивні системи залпового вогню. Тричі нанесені масовані удари з РСЗВ БМ-21 «Град» як по передньому краю, так і по тактичних тилах наших військ (крім того, близько 11:30 зафіксовано залп РСЗВ 9К58 «Смерч» по тактичних тилах українських військ і цивільних об'єктах у районі Курахового)», – зазначив Тимчук.
За його словами, з 10:00 формування терористів перейшли в атаку силами двох тактичних груп, кожна чисельністю в посилений «піхотний» (механізований) батальйон:
– Одна вздовж Донецької кільцевої дороги від Олександрівки (на практично відкритій місцевості, що і стало фатальним для неї).
– Друга – через Старомихайлівку на Красногорівку (по досить вузькій ділянці між двома водоймами).
«Крім того, у другому ешелоні російсько-терористичних військ перебував резерв для подальшого нарощування сил у напрямку, де позначиться успіх (всього – дві «піхотні» групи чисельністю до посиленої роти кожна, і одна танкова рота)», – йдеться у повідомленні.
За інформацією ІО, одночасно помітили групи піхоти противника в районі н.п. Новгородське (загальною чисельністю до посиленої роти), які спробували просунутися північніше Авдіївки.
«В результаті декількох тактичних маневрів і спроб діяти через фланги, бойовики після півторагодинного ближнього вогневого бою були змушені відійти в сторону західних околиць Горлівки», – додав Тимчук.
«До складу всіх тактичних груп російсько-терористичних військ, що оперували в Петровському районі Донецька у напрямку до н.п. Мар’їнка, входила бронетехніка і транспортні засоби», – наголошено у тексті.
Також відомо, що артилерію застосовували централізовано, коректували і управляли нею з єдиного центру.
«Зазначене застосування артилерією бойовиків одного з найскладніших прийомів ведення артилерійської стрільби – ведення супроводжуючого вогню (хоча одна з авангардних груп наступаючих терористів вирвалися вперед і потрапила під удар власної артилерії). Крім того, артилерія противника періодично наносила почергові вогневі удари як по передньому краю наших військ, так і по тактичних тилах, намагаючись перешкодити підходу підкріплення», – йдеться у тексті.
У подальшому за даними ІО, в результаті вогневого бою на західній і південно-західній околиці Мар'їнки противнику вдалося ціною втрати кількох одиниць бронетехніки і транспорту досягти передового блок-поста українських військ і зайняти його, що і стало максимальним досягненням російсько-терористичних військ за добу.
Надалі підрозділи бойовиків, що оперували північніше і південніше Мар'їнки потрапили під вогонь українських підрозділів, які оборонялися. Також під вогонь потрапили кілька груп терористів, які намагалися обійти Красногорівку з півдня.
«У підсумку, на порівняно невеликому відрізку між Олександрівкою і Мар'їнкою противник поніс настільки чутливі втрати від вогню українських військ, що був змушений зупиниться. Після чого став знову концентрувати артилерійський вогонь на опорних пунктах і позиціях українських військ – в основному безрезультатно», – повідомив координатор ІО..
У свою чергу, починаючи з 13:00 українські війська підтягнули артилерію до переднього краю, одночасно проводячи за Мар'їнкою розгортання тактичних резервів.
«Українські війська завдали комбінований удар ствольної і реактивної артилерії по рубежу, якого на той момент досягли сили противника. Також здійснили контратаку до залишеного раніше блок-посту сил АТО», – йдеться у тексті.
Після йього бойовики були змушені залишити зайнятий раніше блок-пост і відійти в сторону Олександрівки на вихідний рубіж.
Одночасно резервні підрозділи російсько-терористичних військ, які рухалися за першим ешелоном, потрапили під артилерійський удар ЗС України, і вплинути на хід бою за Мар'їнку не могли.
«Наприкінці дня підрозділи ЗСУ остаточно придушили в районі Мар'їнки опір противника. У нічний час противник проводив активні обстріли позицій сил АТО, без спроб відновлення наступальних дій», – зазначено у тексті.
Як повідомлялося, за попередньою інформацією, під час боїв за Мар'їнку 3 червня загинули двоє українських бійців та двоє жителів містечка. Поранені відповідно 39 та п'ять осіб.
Читайте також: Бій за Мар’їнку 3 червня: Хроніка перемоги.