Мар’яна Олеськів: “Велика кількість туристів з країн Арабської затоки насамперед пов’язана із лібералізацією візового режиму”

Суспільство
19 Серпня 2021, 15:32

За інформацією Державної прикордоної служби України, з травня по липень 2021 року Україну відвідали 35 193 туристи з Бахрейну, Катару, Кувейту, ОАЕ, Оману та Саудівської Аравії. Про це пише Економічна правда. Понад 85% усіх гостей з Арабської затоки – громадяни Саудівської Аравії, 29 809 туристів. Це у 8 разів більше, ніж у докризовому 2019 році. Друга країна за кількістю туристів – Об’єднані Арабські Емірати, 2677 туристів за три місяці, а третя – Оман (1007 туристів). 

 

Читайте також: До 30-річчя Незалежності вийде стрічка про туристичні ландшафти України в просторі і часі

 

Водночас міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що від початку літа поточного року Київ, Одесу, Львів та Буковель відвідали понад 40 тисяч туристів країн Арабської затоки. У коментарі Тижню голова Державного агентства розвитку туризму України Мар'яна Олеськів пояснила, що велика кількість туристів з цих країн насамперед пов’язана із лібералізацією візового режиму з цими країнами указом президента Володимира Зеленського, а також зі спільною роботою Міністерства культури та інформаційної політики, Міністерства інфраструктури та Державного агентства розвитку туризму України щодо створення комфортних умов для перебування туристів з цих країн в Україні.

 

"Так, з 11 червня 2021 року відбувся запуск прямих авіарейсів із Королівства Саудівської Аравії до України. Наразі вже курсують регулярні рейси з Ер-Ріяду до Києва, з Ер-Ріяду до Львова та з Джидди до Києва. Саме цей момент сприяв значному збільшенню туристів із КСА до України, адже раніше долетіти до Саудівської Аравії можливо було лише з пересадкою, що зумовлювало чимало незручностей та забирало дуже багато часу. Тепер же дістатись з України до КСА та у зворотному напрямку можливо за лічені години", – розповіла Олеськів.

 

За словами очільниці Держагенства розвитку туризму, найбільше гостей з Арабської затоки приваблює поєднання зеленого, гірського, культурного, гастрономічного туризму, а також шопінгу. "Їх також приваблюють природні локації та заповідні зони, зокрема, мандрівники із країн Близького і Середнього Сходу надають перевагу відпочинку в прохолодних та мальовничих Карпатах. Цікаво також, що на відміну від українців, які обирають локації, де більше сонця та моря, туристи з Саудівської Аравії їдуть в більш прохолодні країни", – зауважила Мар'яна Олеськів, підкресливши, що гості з КСА часто подорожують усією родиною, тому звертають увагу на організацію сімейного дозвілля та наявність цікавих атракцій.

 

Олеськів повідомила, що кожен турист з цих країн залишає в середньому 3 тисячі доларів за час перебування в Україні. "За нашими офіційними даними, у першій половині 2021 року із Саудівської Аравії до України вже прибуло 14 тисяч туристів, а це означає що вони вже залишили у нас щонайменше 40 тисяч доларів", – розповіла голова ДАРТ.

 

Читайте також: Українські туристи витратять за кордоном більше половини від переказів заробітчан

 

Також Мар'яна Олеськів зазначила, що основними туристичними ринками України на цей рік є країни Арабської затоки, Туреччина, Польща, Казахстан, Узбекистан та Азербайджан. "Будемо працювати у цих напрямках, запускати потужну маркетингову кампанію, проводити ознайомчі фамтури для медіа та туроператорів тих країн, які для нас є пріоритетними. Наразі ми вже спільно з МКІП, МЗС та іншими профільними міністерствами активно працюємо над формуванням та розвитком конкурентоспроможного на світовому ринку національного туристичного продукту Ukraine Now, що забезпечить якісну промоцію України як туристичної дестинації за кордоном та сприятиме збільшенню іноземних туристичних потоків", – додала вона.